Netradiční způsoby využití holicí pěny v domácnosti

Pěna na holení rozhodně neslouží pouze pro příjemnější a efektivnější holení, ale může pomoci také s mnoha různými úkoly v rámci úklidu a čištění domácnosti. Podívejte se na několik různých způsobů, kdy může obyčejná holicí pěna za pár korun zastat i relativně náročné úkoly v rámci péče o čistý domov.

Na zrcadle zabrání zamlžování

Jedním z populárních způsobů využití pěny na holení je aplikace na zrcadlo. A to z poměrně zajímavého důvodu. Pokud dáte holicí pěnu na zrcadlo, důkladně vydrhnete a následně odstraníte, vytvoříte na zrcadle malý ochranný film, který zabrání nechtěnému zamlžování. Výborně to funguje jak na velká, tak i na nejrůznější malá zrcátka.

Odstraní zápach z koupelny

Většina holicích pěn má i příjemnou vůni, s jejíž pomocí snadno provoníte celou koupelnu. Výsledkem bude odstranění i původního zápachu a maximální svěžest. Z hlediska čištění použijte pěnu nejlépe na spáry mezi dlaždicemi, podlahu i nejrůznější zákoutí, kde se usazuje špína a nečistoty. K čištění použijte obyčejnou houbičku nebo hadřík z mikrovlákna, aby výsledkem byly příjemně naleštěné povrchy.

Pomůže se skvrnami od červeného vína

Skvrny od červeného vína jsou velmi nepříjemné a složitě se odstraňují. Pokud se vám něco podobného stane, budete vědět, že na fleky od červeného vína dobře funguje obyčejná pěna na holení. Stačí nanést menší množství na potřísněnou část a opatrně zapracovat hlouběji do pošpiněného materiálu bez ohledu na to, jestli jde o kousek oděvu nebo ubrus. Následně vydrhněte vlhkou houbičkou a osušte.

Foto: Unsplash

Očištění varné desky od spálenin

Dalším využitím obyčejné holicí pěny je i efektivní očištění varné desky od nejrůznějších nečistot. Stačí nanést vrstvu pěny na holení, nechat působit zhruba 15 minut a následně setřít s pomocí hrubší strany houbičky a budete mít krásně čistou varnou plochu. Podobný způsob využijete také pro důkladné vyčištění trouby.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a37385441/shaving-foam-cleaning-hacks/ a https://www.apartmenttherapy.com/shaving-cream-uses-265736

Náhledové foto: Unsplash