Netradiční využití tuhého mýdla v domácnosti

mýdlo

Tuhé mýdlo vám nemusí sloužit jen k mytí rukou, nýbrž s ním můžete ledacos opravit. Jaké jsou příklady netradičního využití klasického tuhého mýdla? Možná budete překvapeni. Hodit se vám může kupříkladu na zatuhlý zámek ve dveřích či na nábytek, který bude díky mýdlu lépe chráněn před domácími mazlíčky. Pomůže i při otevírání zásuvek či neprůchodnosti jehel. Jak na to?

Mýdlem proti zaseklému zipu

Zaseklý zip se často rád zasekává ve chvílích, kdy spěcháte do práce či potřebujete náhle odejít z jiného důvodu. S mýdlem si ušetříte nejen práci, ale i vaše nervy. Jeden z nejčastějších důvodů, proč zip nechce fungovat je kus podšívky, která se dostala do zapínání. Takovou překážku odstraníte hravě i bez pomoci mýdla.

Co ale dělat v případě, že se zip zasekne při skluzu a drhne? Nezbude nic jiného než proklouznutí trochu pomoci s kouskem mýdla. Mýdlem po zipu párkrát přejeďte směrem nahoru i dolů. Mýdlo se tak do spoje zipu nejlépe dostane. Pomůže skluzu hlavně v místech, kde je zip zaseklý. Zipem po mýdle párkrát sklouzněte, uvidíte sami, jak je tento trik jednoduchý.

mýdlo

Foto: Pixabay

Zatuhlým zámkům pomůže dobře namydlený klíč

Někdy se stává, že zámek silně zatuhne. Na pomoc postačí kousek mýdla, který můžete nosit v kapse u bundy. Klíč mýdlem důkladně potřete tak, aby při pohybu dobře proklouzl. Párkrát s ním opatrně pootočte a ujistěte se, že zámek povolil. Ve chvíli, kdy se dveře podaří otevřít, máte vyhráno.

Nezoufejte nad okousaným nábytkem

Pokud máte doma aktivní zvědavé štěně, které rádo zkoumá a objevuje svět, nezbude nic jiného než mu cestu za poznáním trochu zkorigovat. Mýdlem natřete všechny rohy nábytku. Věřte, že pejskovi na druhý pokus už nábytek chutnat nebude.

Tip pro švadlenky

Jehla nechce látkou plynule proklouznou? Pak ji nejprve zabodněte do mýdla. Nejenom, že bude v mýdle dobře držet, a to tak poslouží dobře jako jehelníček, ale navíc se na ní vytvoří kluzký film, který umožní jehle látkou snadněji proklouznout.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/tuhe-mydlo-vyuziti/

https://www.bydlimekvalitne.cz/netradicni-vyuziti-mydla-ochrani-rostliny-pomuze-pri-siti-nebo-opravi-zip

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.