Netradiční využití prostředku WD-40

01_prani

Označení WD-40 se stalo prakticky legendou. Přípravek, který spatřil světlo světa v roce 1953 v laboratořích kalifornské společnosti Rocket Chemical Company původně pro armádní použití. Jedná se o prostředek, který charakterizuje dokonalá přilnavost ke kovovým povrchům a schopnost odpuzovat vodu. V tomto popisu se mimochodem skrývá jeden velký paradox: WD-40 není primárně určen pro mazání, nýbrž by měl být používán jako antikorozní ochrana a voděodolná vrstva, případně odmašťovač. Ve skutečnosti je však spektrum možných aplikací přípravku WD-40 mnohem širší a často se jedná o využití, které by člověka rozhodně jen tak nenapadlo.

Odstranění žvýkačky

Ať již se vám žvýkačka přilepila kamkoliv – na podlahu, na oblečení nebo třeba do vlasů – naneste na ní trochu přípravku WD-40, chvilku počkejte a potom jí dřevěnou špachtlí (v případě žvýkačky ve vlasech  hřebenem) jemně odstraňte. Oblečení následně vyperte, vlasy si umyjte. A je hotovo.

Oddělení v sobě zaklesnutého nádobí a „odseknutí“ zaseklého zipu

Už se vám stalo, že se do sebe zaklesly dvě sklenice a za nic na světě nechtěly „od sebe“? Opět nechte trochu WD-40 natéct mezi sklenice a uvidíte, že najednou půjdou oddělit velmi snadno. Poté opět stačí sklenice standardně umýt a máte hotovo. Stejně vám WD-40 pomůže v případě, že se vám na oblečení zasekne zip. Opět postačí nanést trochu přípravku.

01_zip

Foto: Pixabay

Odstranění šmouh z podlahy i z oblečení

Totéž co pro žvýkačku platí prakticky pro jakékoliv šmouhy na podlaze. WD-40 se dostane pod ně a šmouhy bude možné setřít. Jen potom nezapomeňte podahu umýt, v opačném případě to u vás bude vypadat jako ve staré filmové grotesce a vy budete riskovat polámané kosti.

WD-40 umí ale odstranit i jinak velmi odolné skvrny na oblečení, např. od krve, rtěnky nebo mastnosty. Aplikujte jej přímo na skvrnu a po několika sekundách opláchnout vodou s práškem.

Ochrana před hmyzem i malými zvířaty

Pokud nechcete, aby si pod vaší střechou postavily vosy nebo sršní hnízdo, nastříkejte střešní převis WD-40 a máte hotovo. Stejně tak platí, že pokud se vám po parapetě prochází nezvaní hosté či vám šplhají na krmítka apod. (kuny, veverky…), pak jejich hrany ošetřete WD-40. Díky tomu se na nich žádná zvířata neudrží.

Impregnace obuvi a další

Máte boty, které vám promokají? Naneste na ně WD-40, která bude působit jako špičková impregnace. Zbyla vám na skle skvrna od lepidla poté, co si tam děti nalepily samolepku? Opět pomůže WD-40.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.