Několik funkčních způsobů, jak vysušit mokré boty

stopa

Pro podzim jsou charakteristické sychravé dny a prudké změny počasí, ty často naneštěstí znamenají i promáčené boty, do obvykle kterých při více či méně vydatném slejváku zateče hodně vody. Nepříjemné vlhko, chlad od nohou, a mnohdy i nepříjemná rýma: to je proto realita podzimních dnů. Boty, které nosíte během chladnějších dní, je tak potřeba udržet co nejvíce v suchu a pokud už promoknou, co nejrychleji je vysušit. Ne vždy je ale možné je dát sušit a vyvětrat na vzduchu za svitu hřejivých slunečních paprsků, právě proto, že je podzim. Naštěstí existují způsoby, jak na to.

Zapomeňte na fén i na noviny

Jak tedy nejlépe odvést z bot přebytečné vlhko? Rozhodně není nutné a ani správné sušit boty pomocí fénu, nebo pod horkým radiátorem. Došlo by totiž brzy k deformaci boty, která je většinou nevratná a člověk se může s botou buď rozloučit, nebo si zvyknout, že už ani zdaleka není tak pohodlná.

Ani rady našich drahých babiček nebudou znít vždy úplně přesvědčivé. Sušit boty pomocí novin, jak se často radí, se nemusí pokaždé vyplatit. Noviny do sebe sice nasají vlhkost, ale rozpuštěný inkoust z tisku vám může mezitím pokazit celý vnitřek obuvi.

mokro

Foto: Pixabay

Co funguje?

Na odvádění vlhka použijte raději hrst rýže, nebo dobře nasušené pecky z třešní.  Coby nejefektivnější způsob sušení bot se ale osvědčilo použití vysoušeče bot, které dostanou vlhkost kromě obyčejných bot i z bot lyžařských. Koneckonců, ne náhodou vysoušeče bot naleznete často třeba v horských hotelech a lyžařských střediscích.

Na vysoušení bot můžete použít také vyhřívané vložky do bot na baterie, které vaše nohy nejen zahřejí, ale pomohou vám od vlhka prakticky okamžitě. Důležitá je také prevence, nezapomínejte proto na impregnaci. Ta zabrání vstupu vody již na samém počátku.

Zdroje informací: https://blog.eobuv.cz/jak-rychle-ususit-boty-tipy-nejen-na-podzim-a-zimu/

https://www.prozeny.cz/clanek/jak-vysusit-boty-zkuste-moderni-vychytavky-i-figle-babicek-16715

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.