Švábi

Nejznámější brouci v domácnosti

Jakýkoli hmyz v interiéru nadělá majitelům nemovitosti prakticky pokaždé velké problémy. Není se čemu divit, jelikož jeho přítomnost je značně nepříjemná a v podstatě zbytečná. Když se objeví brouci domácnosti, je třeba se mít na pozoru vždycky, jelikož nikdy nevíte, co všechno mohou provést. My se podíváme podrobně na celkem 3 kategorie hmyzu v domácnosti a pokusíme se charakterizovat jednotlivé druhy hmyzu, které mohou a nemusejí být zrovna škodlivé.

Domácí paraziti jako obávání protivníci

Nejčastěji se asi v domácnosti obáváme parazitů. Jejich přítomnost je značně nepříjemná proto, že je často nevidíme a dokážou neskutečně škodit. Živí se lidskou krví, po které neustále lační. Typické jsou zejména štěnice, a komáři. U prvně jmenovaných je situace poněkud horší, zatímco komárům se dokážeme bránit efektivně, a to i přítomností sítí v oknech. Jinak existují různé přípravy do elektřiny a podobně. Zapomenout nelze ani na vši a blechy. Vši si mohou děti donést ze školky či školy, takže je zapotřebí sledovat situaci a prohlížet jim hlavy.

Škodlivý hmyz

Druhou kategorii představují bezesporu škůdci. Jedná se nejčastěji o členovce, jež dokážou manipulovat s uskladněnými potravinami či s jídlem, které po nás zbude na stole a zemi. Typičtí jsou v tomto ohledu zejména tolik obávaní švábi, nicméně hovořit bychom měli i o mravencích, termitech a také molech, jež mohou být častými hosty v šatníku. Nepříjemní mohou být i bodlice anebo brouci kozheedy.

Naprosto neškodní spolubydlící

V domácnosti se objevují mimo jiné také i zcela neškodní brouci, kteří nezpůsobují žádné poškození, nicméně jejich přítomnost není vůbec příjemná. Jmenovat bychom mohli zejména tradiční návštěvnice rybenky, jež se drží ve špinavých koutech, anebo je typický i brouk kvapník. Ten je schopen člověku při dráždění i ublížit, a proto se ho holýma rukama nedotýkejte.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *