Nejlepší přírodní odpuzovače much v létě oceníte

Během letních dní si kromě krásného počasí můžeme všimnout také mnoha druhů hmyzu, který poletuje víceméně všude. Patří sem i otravné mouchy, které s oblibou sedají na jídlo nebo dělají nepořádek na oknech, zrcadlech a dalších místech v bytě. Jak se jich co nejlépe zbavit? Řešením je hlavně prevence, s jejíž pomocí mouchy efektivně odpudíte. Podívejte se na několik přírodních způsobů, jak toho dosáhnout.

Dejte na parapety muškáty

Poměrně specifické aroma muškátů přináší jednu velkou výhodu. Pomáhá odpuzovat nežádoucí návštěvníky v podobě otravných much. V ideálním případě si tak muškáty vybavte celý parapet a bez obav je přidejte i do okolí venkovního posezení. Potěší svými krásnými květy a odpuzení much je příjemný bonus navíc.

Hřebíček

Další aromatický odpuzovač much je koření hřebíček. Z něho si vyrobte přírodní odpuzovač much, na který budete potřebovat jeden kus pomeranče, do kterého hřebíček napícháte. Připravit si můžete také výluh z hřebíčku, který ideálně nechte stát na místě, kde se mouchy nejvíce vyskytují. Využít se dá ale také jako postřik.

Voda s octem a přidanou vůní

Třetím způsobem může být kombinace octové vody s přidaným éterickým olejem v takové vůni, jaký vám vyhovuje. Skvělou volbou je konkrétně levandule, eukalyptus nebo citronová tráva. Tato svěží vůně přirozeně podpoří schopnost takové směsi odpuzovat nežádoucí hmyz včetně much. Tento postřik používejte na okna, ale třeba i na odpadkový koš, který je pro mouchy hotovým lákadlem.

Foto: Pixabay

Přidejte čerstvé bylinky

Do květináčů nebo do truhlíků si také vysaďte bylinky. Mouchy jejich silné aroma rozhodně nemusí a navíc si vypěstujete domácí koření. Skvělou volbou je hlavně šalvěj, bazalka, máta nebo levandule. K tomu můžete přidat i afrikány, aby výsadba byla trochu více barevná. Výsledkem by mělo být poměrně spolehlivé odrazení nežádoucích much.

Zdroj: https://m.magazinplus.cz/bydleni/340-vyrobte-si-prirodni-odpuzovace-otravne-mouchy-se-vasi-domacnosti-i-terase-obloukem-vyhnou.html a https://www.dumazahrada.cz/clanek/bylinky-ktere-odpuzuji-mouchy-a-komary.html

Náhledové foto: Pixabay