Nejčastější chyby při zařizování domácí pracovny. Možná je děláte také

Pracovní stůl

Zařízení domácí pracovny je velmi důležitým úkolem, protože v tomto místě budete trávit hodiny svého času. A aby pracovní výkony byly co možná nejlepší, je dobré nezapomínat na detaily a připravit si takové prostředí, kde nebude nic bránit dostatečnému soustředění. Na jaké 4 chyby si musíte dávat pozor při zařizování domácí pracovny?

Příliš malý pracovní stůl

Pro podávání pracovních výkonů v domácí pracovně většinou stačí notebook a případně diář. Jenže i tady můžete narazit na problémy s malým stolem, kam se nevejde kniha navíc, šálek s kávou a podobně. Ve chvíli, kdy na stole potřebujete pracovat s větším množstvím věcí, vyberte si takový kus nábytku, který má zásuvky nebo poličky. Získáte tak cenný odkládací prostor navíc, což vám pomůže s organizací.

Nepořádek na stole a okolo

Velkým nepřítelem produktivity práce může být nepořádek na stole a okolo. Může se totiž stát, že se místo náročnějších pracovních úkolů pustíte do úklidu v rámci prokrastinace. A když ne, tak minimálně myšlenky nebudou tolik soustředěné jako ve chvíli, kdy je deska pracovního stolu čistá a bez zbytečných věcí navíc. Schválně to vyzkoušejte a rozdílu si určitě všimnete.PracovnaFoto: Pixabay

Nekvalitní a nepohodlná židle

Pro pohodlné sezení za pracovním stolem je nezbytné pořídit si pořádnou kancelářskou židli. Ta by měla být ergonomicky tvarovaná, aby se riziko bolestí zad snížilo na minimum. Všímejte si, jestli je možné nastavit výšku židle a zvolte takovou variantu, která vám bude vyhovovat i z pohledu materiálu. Během letních měsíců totiž více oceníte židli s prodyšnou látkou na zádech v porovnání s koženou.

Nevhodné osvětlení

Klíčovým prvkem každé domácí kanceláře je i pořádné osvětlení. Kromě kvalitního stropního svítidla je dobré pořídit ještě menší lampičku přímo na stůl. Žárovku zvolte spíše s bílým světelným spektrem, které podporuje soustředění. Úplně nejlepší variantou jsou světla, jejichž teplotu svícení můžete regulovat. K večeru tak světlo upravíte do více žlutých odstínů, což funguje jako prevence před problémy s usínáním.

Zdroj: https://blog.omysa.com/design/home-office/6-home-office-mistakes/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.