Jak vyčistit sušičku na prádlo

sušička

Sušička na prádlo je dnes již v domácnostech prakticky standardem. Není divu, neboť zvláště v bytech bez balkonu je sušení prádla na sušácích porůznu rozestavěných v interiéru velmi problematické a kličkování mezi nimi jeho obyvatelům na náladě nepřidá. Lidé ale občas zapomínají na údržbu sušičky. I ta totiž potřebuje čas od času vyčistit. Jak na to?

Bezpečnost především

Pro udržení správného chodu vaší sušičky je zapotřebí znát několik pravidel, které zajistí její funkčnost a prodlouží zároveň i její životnost. Vždy před samotným čištěním sušičky ale nezapomeňte odpojit kvůli bezpečnosti napájení z elektrické sítě. Také nádržku na kondenzát vždy vyprázdněte od nahromaděné akumulované vody tak, aby nevytekla ven.

sušička

Foto: Pixabay

Vlastní čištění

Vyprázdněnou nádržku postačí opláchnout vlažnou vodou, a osušit ji před dalším použitím. Dále nezapomeňte na údržbu textilního filtru, který v sušičce zachycuje textilní vlákna. Filtr postačí vysát jemně vysavačem a vrátit zpět. Textilní filtry je dobré ošetřovat často, ideálně po každém sušení prádla od zbytků vláken, které se v něm usazují.

Vlhkým hadrem očistěte i vnitřní stranu dvířek přiléhající na těsnění, vnitřní nerezový buben otřete přípravkem proti vzniku rezu, a nakonec proveďte údržbu i spodního soklu ve kterém je umístěn další filtr, který zbavte nanesených nečistot pouhým propláchnutím teplou vodou. Filtr důkladně vysušte a nechte ho proschnout.

Do sušiček lze používat i speciální čistící přípravky určené právě pro ně. Ty jsou k sušičkám vhodné i šetrné. Navíc můžete pro lepší pocit přidat při sušení prádla do útrob sušičky vonné sáčky nebo vonné ubrousky, které zbaví vaše prádlo zbytečných žmolků a krásně jej provoní.

Zdroj informací: https://www.jakcistit.cz/jak-vycistit-susicku-na-pradlo/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.