Naším tipem je rustikální ložnice

Rustikální styl je dnes poměrně hodně oblíbeným, jelikož slibuje prostý vzhled, který se ale neohledí. Venkovský styl byl po staletí vzorem triviálního uspořádání interiéru s vkusem. V dnešním moderním provedení je tento typ bydlení ještě mnohem pohodlnější a propracovanější. Výbornou volbou jsou především moderně řešené ložnice, které vypadají moc hezky a vytvoří i tu pravou atmosféru v místnosti plné intimity. Co je tedy pro rustikální ložnice charakteristické a jaké druhy je třeba volit?

Charakteristické znaky rustikální ložnice

Venkovský styl čerpá inspiraci pochopitelně zejména v přírodě. Ostatně lidé byli v minulosti právě s přírodou maximálně spjati. Vliv přírody se odráží zejména v barvách a také v tvarech jednotlivých zařizovacích předmětů. Typickými barvami rustikálního nábytku jsou ty neutrální. Jedná se především o hnědou, anebo zelenou barvu. Ta se ale v ložnici až tolik neuplatňuje. Záleží pochopitelně na individuálním vkusu konkrétního člověka. Luční kvítky a další motivy mohou vypadat v ložnici naprosto skvěle.

Venkovský nábytek

Nedílnou součástí každé rustikální ložnice musí být kvalitní rustikální nábytek. Bát se toho, že byste jej nesehnali, bude poněkud zbytečné, jelikož je k dispozici skoro v každé prodejně s tímto sortimentem. Sehnat jej můžete za velmi solidní ceny, takže není problém najít i takový model, který se vám bude maximálně hodit. V nabídce jsou zejména vyřezávané anebo ručně malované skříně, které vypadají v jakémkoli interiéru moc hezky. Starší oprýskaný vzhled a patina nemohou mnohým součástem rustikální ložnice chybět.

Rustikální dekorace samozřejmostí

Celé venkovské ladění ložnice bez větších problémů doplní ještě další dekorace rustikálního charakteru. Zajímavé jsou třeba koberce s dlouhým vlasem. I jednoduchý pletený přehoz vypadá v kombinaci s rustikálním nábytkem naprosto perfektně. Moc hezky vypadají i sušené anebo živé plody ovoce anebo zeleniny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *