rustikální ložnice

Naším tipem je rustikální ložnice

Rustikální styl je dnes poměrně hodně oblíbeným, jelikož slibuje prostý vzhled, který se ale neohledí. Venkovský styl byl po staletí vzorem triviálního uspořádání interiéru s vkusem. V dnešním moderním provedení je tento typ bydlení ještě mnohem pohodlnější a propracovanější. Výbornou volbou jsou především moderně řešené ložnice, které vypadají moc hezky a vytvoří i tu pravou atmosféru v místnosti plné intimity. Co je tedy pro rustikální ložnice charakteristické a jaké druhy je třeba volit?

Charakteristické znaky rustikální ložnice

Venkovský styl čerpá inspiraci pochopitelně zejména v přírodě. Ostatně lidé byli v minulosti právě s přírodou maximálně spjati. Vliv přírody se odráží zejména v barvách a také v tvarech jednotlivých zařizovacích předmětů. Typickými barvami rustikálního nábytku jsou ty neutrální. Jedná se především o hnědou, anebo zelenou barvu. Ta se ale v ložnici až tolik neuplatňuje. Záleží pochopitelně na individuálním vkusu konkrétního člověka. Luční kvítky a další motivy mohou vypadat v ložnici naprosto skvěle.

Venkovský nábytek

Nedílnou součástí každé rustikální ložnice musí být kvalitní rustikální nábytek. Bát se toho, že byste jej nesehnali, bude poněkud zbytečné, jelikož je k dispozici skoro v každé prodejně s tímto sortimentem. Sehnat jej můžete za velmi solidní ceny, takže není problém najít i takový model, který se vám bude maximálně hodit. V nabídce jsou zejména vyřezávané anebo ručně malované skříně, které vypadají v jakémkoli interiéru moc hezky. Starší oprýskaný vzhled a patina nemohou mnohým součástem rustikální ložnice chybět.

Rustikální dekorace samozřejmostí

Celé venkovské ladění ložnice bez větších problémů doplní ještě další dekorace rustikálního charakteru. Zajímavé jsou třeba koberce s dlouhým vlasem. I jednoduchý pletený přehoz vypadá v kombinaci s rustikálním nábytkem naprosto perfektně. Moc hezky vypadají i sušené anebo živé plody ovoce anebo zeleniny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *