Osvětlení interiéru

Nákup osvětlení do interiéru: Tyto 3 aspekty neberte na lehkou váhu!

Vybavujete aktuálně zrekonstruovanou či zbrusu novou domácnost? Pak jistě budete muset zvolit také správné osvětlení. Alternativ je v současné době poměrně hodně. Volit byste měli pochopitelně především podle designu svítidel a pochopitelně i kvality samotného světla. Zapomenout také nelze na barvu, již bude světlo vyzařovat. Jestliže si nejste touto nelehkou volbou jistí, nepřestávejte číst. V tomto článku se na všechny tři zmiňované záležitosti zaměříme mnohem podrobněji.

Designové ladění svítidel

Doby, kdy se kupovaly pouze tradiční lustry, několik zářivek a nic jiného, jsou už dávno pryč. Typ svítidla vybírejte hlavně podle charakteru dané místnosti. Hodně oblíbená na chodbu, případně do koupelny jsou bodová světla. Tento typ osvětlení se hodí do míst, kde nepotřebujete extrémní přísun světelného záření. Standardní lustry se hodí snad už jen do obývacího pokoje. V jiných místnostech jsou oblíbená stropní svítidla kombinovaná a s malými lampami.

Kvalita světla musí být maximální

V každém případě se soustřeďte na to, jaká je kvalita světla. V minulosti tolik alternativ nebylo, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na https://www.lighting.philips.cz/consumer/advice-on-lighting-ideas/historie-zarovky-od-edisona-po-led-zarovky. Dnes je situace taková, že jsou k dispozici různé technologie svícení. Na klasiku v podobě vláknových žárovek zapomeňte. Volte spolehlivé LED osvětlení. Díky němu získáte dostatek světla a samozřejmě ušetříte nemalé částky za elektřinu. Ostatně o tom, jak funguje světlo, se můžete dočíst i na https://www.lighting.philips.cz/consumer/advice-on-lighting-ideas/jak-funguje-svetlo.

A co barva světla?

Barevných odstínů světla je hned několik. Tradičně se prosazuje především teplá bílá. Tento odstín je elegantní a přirozený. Studenou bílou berte jenom do exteriéru. I tady se ale můžete časem potkat s nepříjemnostmi. Oblíbená je i teplá žlutá. Nezapomeňte také přizpůsobit intenzitu světla. Více o zdravotních aspektech světla najdete na https://www.lighting.philips.cz/consumer/led-hub/eye-comfort/LED.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *