Neviditelné zárubně

Nákup interiérových dveří: na jaké zárubně vsadit?

Uvažujete o celkové rekonstrukci interiéru anebo momentálně řešíte vybavení novostavby? Pak v žádném případě nemůžete zapomenout na nákup interiérových dveří, které jsou nedílnou součástí každých vnitřních prostor. V celkovém rozpočtu je nutné s touto položkou počítat, protože je poměrně velká. S interiérovými dveřmi navíc souvisí také volba zárubní. I tady se nabízí několik možností. Na všechny se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Stylové obložkové zárubně

Ve většině moderních rodinných domů a bytů dnes najdeme obložkové zárubně. Vyznačují se neotřelým vzhledem, jednoduchou instalací a v kompletu s dveřmi maximální funkčností. Co se týká vzhledu, je optimální zvolit takové provedení, které bude sladěné s dveřmi. Není to žádný problém, z drtivé většiny se přímo prodávají totožné dekory jak u dýhových, tak i CPL modelů.

Co se týká samotné instalace, není problém obložky montovat i přímo na stará kovová futra. Obecně bývá ovšem mnohem lepší je instalovat přímo na zeď, případně na sádrokarton. Před samotnou instalací se každopádně vyplatí přesně změřit stavební otvory, aby konkrétní obložky padly na místo jako ulité (více informací o doporučených rozměrech dveří najdete zde).

Neviditelné skryté zárubně

A co když zárubně neuvidíte? Vůbec nic se nestane. Naopak interiér, který bude takovými zárubněmi vybaven, dostane punc luxusu a neotřelosti. Před instalací je třeba s realizací skrytých zárubní počítat. Dveře i okolní stěny budou v případě jejich použití dokonale lícovat a působit dojmem jednolitého kompletu se vším všudy.

Samotné zárubně bývají vyrobené z eloxovaného hliníku, který jim zajistí dokonalou pevnost a tvarovou stálost. Výbornou volbou jsou zejména skryté zárubně řady JAP Aktive 40/00.

Neviditelné zárubně

Zdroj obrázku: sapeli.cz

I na typu dveří záleží

Určitě je třeba také počítat s tím, jaký typ dveří budete v interiéru mít. Jen pro představu, jednat se může o následující provedení:

–          klasické křídlové dveře,

–          dveře do stavebního pouzdra,

–          viditelné dveře s vodicí lištou.

U posuvných dveří je nejvhodnější „zárubní“ stavební pouzdro. Naopak standardní dveře s otvíráním ven nebo dovnitř vypadají originálně v případě využití skrytých zárubní. Pro dveře s vodicí lištou se obvykle používá některý z posuvných systémů.

Neviditelné zárubně

Zdroj obrázku: sapeli.cz

Vybírejte dveře, zárubně i dodavatele

Nákup jakýchkoli interiérových dveří i zárubní se vyplatí realizovat u spolehlivého (ideálně autorizovaného) prodejce s historií. Snadno u nich totiž pořídíte dveře, zárubně i nezbytné příslušenství (například skryté panty, které jsou nezbytnou součástí skrytých zárubní). Sortiment od nejznámějších výrobců jako jsou firmy Sapeli, JAP a mnoho dalších, navíc bývá zárukou kvalitního a moderního zpracování.

Zdroj náhledového obrázku: sapeli.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *