sedačka2

Nábytek z kůže potřebuje péči, pak vám vydrží dlouhou řadu let

Kožené sedací soupravy a sedačky patří ve světě nábytku dlouhodobě k nejoblíbenějším evergreenům. Prim hraje jejich snadná údržba i jedinečný vzhled. Aby vám však vydržely dlouho v bezchybném stavu, musíte se při jejich výběru i čištění soustředit na několik důležitých bodů.

V první řadě se zaměřte na to, zda jde opravdu o kůži. Nejrůznější novotvary jako ekokůže nebo anilinová kůže vám žádnou záruku kvality nezajistí, a podle ceny je přitom obvykle nepoznáte.

Když kupujete kožený nábytek

Myslete také na to, kde svůj nový „objev“ umístíte. Kůže nesmí v žádném případě přijít do kontaktu s teplem. 50 centimetrů od krbu či topení je minimum, které zajistí, že její povrch nebude vysychat, lámat se a ztrácet barvu.

Nábytek

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Až koženou sedačku koupíte…

… tak ji naimpregnujte. Ihned a bez kompromisů, i kdyby vás v prodejně ujišťovali, že to není nutné. Vhodnou impregnací kůži ochráníte a usnadníte čištění jakýchkoliv skvrn. Moderní spreje stlačí časovou náročnost tohoto úkonu do několika minut. Impregnaci pak opakujte podle potřeby 2-4x do roka.

Čistěte jen vodou nebo speciálními přípravky

Základní údržba koženého nábytku se omezuje na každotýdenní odstranění prachu vysavačem a přetření jemně navlhčeným hadříkem. Většinu skvrn pak z povrchu sedačky rovněž jednoduše umyjete vodou. Nesmíte je ovšem nechat zaschnout a vyčištěné místo musíte vždy vytřít dokonale do sucha.

Jestliže se potýkáte s opravdu silným znečištěním, investujte do speciálního čističe na kůži a poté povrch opět dokonale impregnujte. Jedině tak udržíte svou sedačku, křeslo nebo jiný kožený nábytek dlouhodobě v perfektní kondici.

A nezapomeňte sedačku chránit před svým agresivním potem. Zejména v létě tak přes ni přehoďte textilii a čistěte ji častěji než obvykle. Pro jistotu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *