Na tyhle úkoly během podzimu na zahradě nesmíte zapomenout

Podzim je časem, kdy je potřeba uložit zahradu k zimnímu spánku. To však zároveň znamená celou řadu pracovních úkolů a povinností, které je potřeba splnit. Podívejte se na několik základních věcí, na které nesmíte během podzimních prací na zahradě zapomenout.

Přihnojení trávníku

Na podzim je potřeba doplnit hnojiva pro trávník. Vyberte takové, které se pomalu uvolňuje a je přímo vhodné pro podzimní použití. Hnojivo aplikujte po posledním provzdušnění trávníku. Při aplikaci si dejte pozor, ať zvolíte správnou dávku a nijak výrazně to nepřeženete.

Střih okrasných keřů i ovocných stromů

Hlavně časné podzimní měsíce jsou ideální k prostřihu okrasných keřů nebo ovocných stromů. Pamatujte však na to, že během zimy se dřeviny ukládají ke spánku, takže je nutné provádět spíše jemnější a drobnější řezy. Větší zásahy do koruny si ponechte spíše na jarní měsíce. Na podzim můžete naopak jemně dotvarovat korunu, odstranit jednoleté výhony a podobně.

Odstranění plevele a prokypření půdy

Další úkol spočívá v přípravě půdy na další sezónu. To v praxi znamená hlavně odstranění nežádoucího plevele a důkladně prokypření půdy. Provést můžete také menší hnojení, kdy ideální volbou je především kvalitní kompost. Velmi dobře však mohou fungovat i některá základní granulovaná hnojiva, které se budou plynule uvolňovat a doplňovat živiny do půdy pro ideální další sezónu.

Foto: Pixabay

Sázení cibulovin

Během podzimu je ideální doba pro sázení cibulovin, jejichž květy si můžete užívat v jarních měsících. Připravte jim vhodné stanoviště a pusťte se do sázení vybraných druhů. Uvidíte, že na jaře budete za trochu pracovní námahy během podzimu náležitě odměněni. Zkuste kombinovat několik různých druhů cibulovin, aby se během kvetení postupně střídaly a tvořily tak krásný a dekorativní záhon po co možná nejdelší dobu.

Zdroj: https://www.denik.cz/zahrada/podzim-v-zahrade-20200919.html a https://www.bauhaus.cz/blog/zahradni-prace-na-podzim-a-v-zime

Náhledové foto: Pixabay