Na co si dát pozor u pronájmu kanceláře

Pokud se rozhodujete pro pronájem kanceláře, určitě byste měli znát veškerá úskalí, která jsou s jejím výběrem spojená. Najít si kvalitní kancelářské prostory není vůbec jednoduché, a to především z hlediska poměru ceny a kvality dané místnosti. Pokusme se přehledně podívat na jednotlivé aspekty, které jsou při volbě kanceláře důležité. O faktu, že je těchto důležitých bodů hned několik, se přesvědčíme v následujících řádcích.

Cena přiměřená lokalitě

Při pronájmu jakéhokoli prostoru je na prvním místě zcela logicky cena. U kanceláří se stejně jako při pronájmech bytů či domů. Čím blíže jsou kancelářské prostory centru daného města, tím je cena za jejich pronájem vyšší. To samé platí o celkové prestiži konkrétních velkoměst. I magazín o podnikání hovoří o tom, že v Praze jsou ceny mnohem vyšší než třeba v některém z menších měst. V každém případě stojí za to vybrat si lokalitu na periferii velkoměsta a tam mít stálé kancelářské prostory.

Virtuální kanceláře

Zajímavou ekonomickou volbou je virtuální kancelář. Jedná se tedy pouze o jakési zastupování firmy na konkrétním prestižním místě. Virtuální kancelářské prostory většinou bohatě stačí, jelikož se jedná pouze o adresy, které jsou uveřejňovány na webových prezentacích konkrétní společnosti. Optimální jsou tedy z pohledu prestiže. Obchodní partneři si velmi rychle všimnou toho, e vaše firma sídlí na prestižní adrese v Praze, nebo jiném velkoměstě.

Prověřte si pronajímatele

Velmi důležité je prověření pronajímatele konkrétního prostoru. Ostatně pokud si pořizujete software Microsoft anebo jiné produkty, vždy si prověřujete, zdali se jedná o originál či o falzifikát. Pronajímatel by měl mít s pronajímáním kanceláří dlouholeté zkušenosti a vy byste měli dát hlavně na reference, jež o jeho předchozím jednání svědčí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *