Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy

Chcete vylepšit svůj obývací pokoj a potřebujete si koupit novou sedací soupravu? Rozhodně nejde o ojedinělý případ. Aby však nová pohovka správně sloužila, musíte vědět, jak si co nejlépe poradit s jejím výběrem. Přece jenom jde o výrazný kousek nábytku v obýváku, což je potřeba vzít v úvahu.

Správné rozměry

Hned na začátek si promyslete, jak velkou sedací soupravu vlastně hledáte. V ideálním případě nabídne posezení pro všechny členy rodiny. Zároveň je ale potřeba zvážit, jestli se taková sedačka vejde přímo do vašeho obývacího pokoje. Dobrou variantou, jak uspořit trochu prostoru, ale přesto si pořídit relativně velkou sedací soupravu, jsou nejrůznější rohové modely. Jednoduše je dáte do rohu místnosti a vznikne útulný koutek.

Materiál, který se snadno udržuje

Při výběru sedací soupravy je důležité zvolit takový materiál, který se vám bude snadno udržovat. V praxi je oblíbená například koženka nebo kůže. Důležité je ale zvážit i to, jak pohodlné sezení chcete. Z toho důvodu mnoho lidí volí textilní sedací soupravy i přesto, že vyžadují více úklidu a případné potřísněný kapalinou může být velmi problematické.

Foto: Pixabay

Možnost rozložení

Sedací soupravy se mohou proměnit i na příležitostné lůžky pro návštěvy, kamarády a známé. Stačí si vybrat takovou variantu, která umožňuje rozložení. To nabídnou mnohdy i relativně malé pohovky, které se po rozložení značně zvětší.

Praktický úložný prostor

Velkou výhodou některých sedacích souprav je přítomnost úložného prostoru. Dovnitř vložíte například lůžkoviny, polštáře a podobné přebytečné věci. Získáte tak navíc místo pro lepší organizaci domácnosti, což se vždycky hodí. Kromě samotné sedací soupravy mohou prostor pro uložení nabídnout i křesla a nejrůznější taburety. Oblíbené jsou také konferenční stolky s přihrádkami nebo šuplíky, do kterých schováte další nezbytnosti.

Zdroje info: nabytek-forliving, expedo.cz

Náhledové foto: Pixabay