Na co si dát pozor při koupi domu na klíč

Stavba svépomocí

Pokud také přemýšlíte nad tím, že si necháte na vašem pozemku postavit od profesionální stavební firmy dům takzvaně „na klíč“, pak určitě dejte pozor na pár věcí, které se k takové koupi vážou. Na co konkrétně pozor? To si dnes řekneme. Pojďme tedy na to!

Nesledujte jen vizualizaci ale i hotové domy

Vizualizace a modely domů, které vám má stavební firma postavit jsou určitě dobrou možností, jaks e seznámit s tím, jak bude výsledná stavba vypadat. Ne vždy se však musí výsledek a vizualizace naprosto shodovat. Stejně tak může stavba obsahovat chyby a vady, které na vizualizaci nejsou ani být nemohou. Jak si tedy ohlídat tento aspekt? Zajímejte se o již postavené domy, které vámi vybraná firma již postavila. Klidně se zeptejte obyvatel těchto domácností, jestli byli se stavbou spokojeni. Také si můžete projít reference společnosti na internetu.

02_stavbazima

Foto – Pixabay

Zjistěte si, co vše obsahuje cena

Pokud si vybíráte stavbu, jejíž cena je předem daná, pak je určitě dobré si detailně zjistit, co všechno je v této zveřejněné ceně zahrnuto. Stále často se stává, že dům je sice v katalogu či jiné kompletní, avšak v ceně není zahrnuta například garáž či garážové stání. Také se stává, že v katalozích cena nezahrnuje základovou desku ani oplocení či úpravy pozemku. Tyto výdaje vás však mohou stát dalších několik set tisíc korun.

Zjistěte si vybavení domácnosti

Pokud nakupujete dům „na klíč“ i s částečným či kompletním vybavením, pak je dobré si zjistit také to, co přesně bude dům obsahovat. Často se totiž stává, že stavební firmy do staveb dávají nejlevnější a často méně kvalitní vybavení. Stejně tak můžete být překvapeni nesmyslným rozmístěním elektroinstalace či jiných sítí. Stejně tak si vyžádejte informace o konstrukci domu. Rozhodující může být například izolace střechy a podobně.

Zdroj: Tisková zpráva RealityMorava, zveřejněno na https://www.realitymorava.cz/realitni-zpravodaj/1885-na-co-dat-pozor-pri-koupi-domu-na-klic

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.