Na co myslet při zařizování dětského pokoje?

Zařizování dětského pokoje sebou nese velkou zodpovědnost, která je samozřejmě na bedrech rodičů, neboť právě oni nesou odpovědnost za své děti. Dětský pokoj by měl být místem, kde se bude dítě cítit bezpečně, bude mít dostatek prostoru pro pohyb a budou v něm i dostatečně dobré podmínky na školní práci nebo koníčky. Jakými obecnými pravidly se řídit?

Bezpečí především

První věcí, na kterou musíme dbát, je zařizování dětského pokoje nábytkem. Ten by měl být vždy upevněn stabilně tak, aby na dítě nemohl spadnout. Stejně důležité je dbát na bezpečnost elektrických zásuvek. Zvláště v pokojích opravdu malých dětí by měly být zásuvky zaslepeny. Je důležité posoudit i umístění zásuvek. Mnohdy jsou totiž elektrické zásuvky na dosah ruky vašeho dítěte i ve chvíli, kdy leží v posteli. Ochrana dětí před úrazem proudem je při zařizování dětského pokoje velice důležitá.

Foto: Pixabay

Spánek je důležitý

Velkou pozornost je třeba věnovat výběru místa na spaní a matraci. Je to velice důležitá součást vybavení dětského pokoje, neboť se správné spaní zásadním způsobem odráží na zdraví dětí. Stejně tak je třeba vzít v potaz i zabezpečení spaní u menších dětí, které mohou stále ještě padat během spánku z postele. Postel by měla být vždy zajištěna postranicí, která bude dostatečně dlouhá a zajištěná tak, aby skutečně zabránila pádu.

Osvětlení pro práci i zábavu

V dětském pokoji by nemělo chybět dostatečné a vhodné osvětlení, bude totiž potřeba vždy, když si bude vaše dítě malovat, číst, nebo si hrát. Stejně tak je ale důležité mu pořídit světlo tlumené, které bude dobrým společníkem před usnutím. Dětí se často bojí tmy, a tak je pro ně tlumené světlo před spaním příjemné. Postačí malá lampička u postele.

Je nutné ještě zmínit, že děti jsou rády v pohybu. Malé koberce ochotně se klouzající po podlaze jsou proto spíše než pro krásu pro zlost. Děti o ně často zakopávají, nebo po nich uklouznou.

Stejně tak se malé děti rády věší na záclony. V tom jim není snadné zabráni, dbejte proto alespoň na to, aby byla garnýž ve zdi opravdu dobře uchycená.

Zdroj: https://detsky-pokoj.bydleniprokazdeho.cz/detske-pokoje/pri-zarizovani-detskeho-pokoje-myslete-na-bezpecnost-deti.php

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.