Na co kromě mytí nádobí můžete využít obyčejnou houbičku?

houbička na nádobí

Houbičku na mytí nádobí najdeme v každé domácnosti. Dokonce i tam, kde za nás nádobí zpravidla myje myčka – tu a tam se totiž najde něco, co se do myčky nevejde a tehdy je potřeba umýt nádobí klasickým ručním způsobem. Napadlo by vás použít houbičku na nádobí i k jiným účelům?

K čemu můžete využít houbičku, kromě mytí nádobí?

Když se řekne houbička na nádobí, většině z nás se v hlavě objeví obrázek kuchyňského dřezu a na něm položené barevné houbičky. Máme ji doma úplně všichni. Využíváme ji především k mytí nádobí, občas s ní třeba otřeme kuchyňskou linku nebo smázneme nečistoty z jídelního stolu. K čemu dalšímu lze houbičku na nádobí použít?houbička na nádobí

Foto: Unsplash

Odlakovač na nehty

Ušetřete čas při odlakování nehtů. Vyrobte si odlakovač z obyčejné houbičky. Stočte ji do těsného šneka a vložte do uzavíratelné, ideálně skleněné nádoby. Zalijte ji odlakovačem a používejte podle potřeby. Když budete chtít odlakovat nehty, stačí postupně prsty jeden po druhém zasunout do houbičky, která se postará o to, že na nehtu nezůstane ani zbyteček laku.

Zalévání květin

Pěstujete květiny? Pokud tu a tam zapomenete na jejich zálivku, houbička se stane vaším pomocníkem. Vložte houbičku na dno květináče – a to je celé kouzlo. Kdykoli rostliny zalijete, budete mít jistotu, že vám vydrží mnohem déle zalité, protože do sebe houbička nasaje vodu a tu bude poté postupně uvolňovat, jak si rostlinka řekne.

Prodlužte čerstvost ovoce a zeleniny

Když vložíte houbičku do šuplíku v lednici, ve kterém skladujete ovoce a zeleninu, postará se o to, že potraviny vydrží mnohem déle čerstvé. Houbička do sebe totiž nasaje přebytečnou vlhkost, která je častým důvodem, proč ovoce nebo zelenina „odejdou“ daleko rychleji, nežli je stihneme zkonzumovat.

Chladicí sáčky

Pokud se chystáte někam na cesty a berete s sebou potraviny, které by měly ideálně zůstat v chladu, vyrobte si z houbiček chladicí sáčky. Vezměte čisté houbičky na nádobí, navlhčete je a poté vložte do uzavíratelného sáčku. Společně pak vložte do mrazáku. Jakmile houbičky zmrznou, můžete je brát kamkoli s sebou.

 

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-hobby/295295/houbicka-na-nadobi-jak-ji-neznate-k-cemu-ji-muzete-vyuzit-doma-i-na-cestach.html?kapitola=231670
Náhledové foto: Unsplash

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.