Mytí oken jednou za půl roku? S domácím čističem žádný problém

Čištění oken

Většinou se po podzimu či zimním období hromadí okolo oken a na nich samotných obrovské množství nečistot i prachu. Jejich mytí a následné leštění je dost náročné, ovšem nutné. Každý chce mít okna čistá.

My pro vás máme metodu, která vám umožní se vyhnout mytí oken na dlouhé měsíce. Čistá vydrží klidně i půl roku a zároveň se na nich nebudou usazovat dešťové kapky. Okna by měla být bez šmouh, nemlžit se, a dokonce ani zamrzat.

Jak si udělat skvělý čistič oken?

Zcela jednoduše, potřebovat budete:

  • 150 ml amoniaku, použít můžete i parfémovaný,
  • 150 ml alpy, nebo alkohol s lékárny,
  • 300 ml destilované vody.

Jednoduchý postup

Nejdříve najděte láhev mající objem 1 litr. Nalijte do něj destinovanou vodu, potom amoniak a nakonec alkohol. Vše dobře promíchejte a je hotovo.

Možná budete cítit, že se kapalina trochu zahřívá, proto je potřeba dát nejdříve vodu, potom alkohol a amoniak.

Používat můžete hned na čištění oken, skel a na čištění lesklých obkladaček. Úplně nakonec přetřete pár kapkami glycerinu, které se rozpouštějí ve vodě. Je to taková ochrana proti zamlžování, prachu či kapkám vody. Okna tak budou skvěle čistá.

Loď

Foto: Pixabay

Tip na ochranu před mlžením, proti usazování vody, prachu a nečistot

Možná jste o něm slyšeli, možná ne. Vše, co potřebujete, je zcela obyčejný glycerin. Nahradit ho můžete glycerinovým mýdlem. Sehnat se dá třeba v drogerii nebo v lékárně, jedná se o netoxickou látku bez vůně a barvy.

Přidáte pár kapek glycerinu do vody, když půjdete mýt okna či zrcadla. Přetřete a už jen nechte působit.

Glycerin totiž způsobí, že se okno mlžit nebude, také nezamrzne a dokáže pomoct i na zrcadla. Přitom odpuzuje prach a kapky vody, takže okno zůstane čisté déle. Úplně přesně to platí i o zrcadlech.

Jak je to s okny v autě?

Stačí použít glycerinové mýdlo nebo glycerin. Rozpusťte ho ve vodě a okna přetřete. Pomáhá i proti zamrzání oken. Glycerinem můžete potřít i gumičky na stěračích a ve dveřích, aby nepřimrzly. Opravdu pomáhá, když nejsou mrazy -20. Takže skutečně doporučujeme.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.