Mýdla

Mýdlo jen na mytí rukou? Lze ho využít i jinak

Zcela obyčejné tuhé mýdlo má doma skoro každý. Je užitečné nejen na mytí rukou. Máme pro vás hned několik způsobů, jak ho využít v domácnosti.

Slouží jako repelent proti škůdcům

Mýdlo je pro lidi velmi užitečné a patří k základní hygieně. Hmyz ho ale v lásce úplně nemá, a proto vám dokáže pomoci proti němu účinně bojovat. Třeba mýdlo zabalené v tenké látce moly udrží daleko od vaší skříně. Tohle ale není vše, také ji krásně rozvoní.

Mýdlová voda je zase jednoduchý a účinný prostředek, jak se zbavit škůdců na zahradě. Úplně postačí rozpustit trošku mýdla ve vodě a tímhle roztokem postříkat listy rostlin.

Osvěží toaletu až na 24 hodin

Aby to nebylo málo, mýdlo změkčuje vodu, a tak se bez problémů zbavíte vodního kamene. Nejméně se nebude usazovat na stěnách nádržky či mísy. Osvěžovač toalety lze vyrobit jednoduše.

Budeme potřebovat:

  • tuhé mýdlo,
  • nit,
  • sáček
  • a nakonec závaží.

Jak na to?

Mýdlo jednoduše vyjmeme z obalu a vložíme ho do sáčku z tkaniny, bude se z něj postupně mýdlo uvolňovat.

Vezmeme kousek nitě a upevníme na ni kapsu. Teď otevřeme nádržku a kapsu vložíme dovnitř. Závaží upevníme na druhý konec nitě a necháme ho trčet z nádržky. Zasunout ho můžeme za WC nádržku, aby jej nebylo vůbec vidět.

Necháme působit. Potom zavřeme a je hotovo.

Mýdlo

Mýdlo: Zdroj foto Pixabay.com

Pomůže i se skvrnami na oblečení

Snad každá skvrna vyžaduje jiný tip čištění, jenže mýdlo je jedno z mála přísad, které pomáhají se zbavit všech z nich. Skvrnku jen potřete mýdlem a špinavé oblečení pak vyperte.

Co takhle pomoc koženým botám?

Jestli jsou vaše nové kožené boty až moc pevné nebo tlačí, lehce je přetřete mýdlem. Materiál tímhle způsobem změkne a nebude se odírat.

Zbavíte se i skvrn od barvy?

Možná jste malovali interiér a všimli jste si fleků od barvy na podlaze, také je přetřete tuhým mýdlem. Potom umyjte a je to.

Mýdlo: Zdroj náhledové foto Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *