matrace sk

Možnosti výběru matrace

Pohodový a především zdravý odpočinek zajišťují nejen samotné postele, ale také vysoce kvalitní matrace. Ty lze dnes vybírat v mnohých variantách, které vám mohou přesně vyhovovat. Soustřeďme se tedy na různé druhy matrací, jež jsou momentálně na trhu k dispozici. O tom, že je jich poměrně hodně, se následně přesvědčíme.

Pěnové matrace

Velmi oblíbené jsou zejména pěnové zdravotní matrace. Ty mohou být také různého charakteru. Klasiku představují hlavně polyuretanové pěnové matrace. Potřebujete-li tvrdší podklad, pak se vám jejich volba stoprocentně vyplatí. Provětrávání je u těchto modelů řešeno speciálními profily. Zajímavá je i varianta ze studené pěny. Děje se tak prostřednictvím tlaku vody. Vyznačuje se vysokou elasticitou, pružností a také maximální vzdušností. Vynikající termoizolační vlastnosti má také matrace vyrobená z líné pěny.

Matrace z latexu

Zajímavou volbou jsou bezesporu také latexové matrace. Jejich základem je syntetický latex a přírodní kaučuk. Ten vypění ve speciálně navržených formách. Díky tomu nabízí skvělou tvarovou stabilitu a elasticitu v bodech. Luxusní matrace z latexu dokážou zajistit také precizní cirkulaci vzduchu. U latexu je zapotřebí pouze počítat s tím, že vydává zcela specifický zápach, který nemusí každému být příjemný. Po několika týdnech využívání matrace by se ale měl postupně vytratit. Díky oxidaci je i životnost těchto matrací poněkud omezená. Postupně dochází k jejich tvrdnutí a následnému drolení.

Sendvičové a pružinové modely

Výbornou volbou jsou i sendvičové modely. Ty jsou vyrobeny hned z několika různých materiálů, jež jsou sendvičovou formou položeny přímo na sebe. Dosáhne se tak zcela specifických vlastností. Například matrace 1+ 1 jsou jednoznačně vynikající. Pružinové matrace dokážou dnes také divy. Již dávno se nejedná o modely, které by byly nepohodlné a drahé.

Zdroj náhledového obrázku: zdravotne-matrace.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *