Police do koupelny

Možnosti řešení topení do koupelny

Koupelna patří mezi místnosti, ve kterých potřebujeme dostatečné množství tepla mnohem více než kdekoli jinde. V každém domě je právě tato místnost stejně jako ostatní vybavena topicí jednotkou, nicméně v případě nutnosti je třeba i v těchto prostorách zatopit poněkud efektivněji na vyšší teplotu. Využít k tomu můžeme celou škálu různých topidel a přímotopů. Pokusme se tedy udělat takový malý přehled, které z nich jsou skutečně efektivní a nákupu jakých se raději vyvarovat…

Samostatně ovladatelné klasické vytápění

Velmi efektivním řešením vytápění koupelny je instalace samostatného okruhu v této místnosti. Pokud máte podlahové vytápění, je situace úplně ideální. Pouze si necháte nastavit samostatné ovládání na koupelnu a budete si sami volit konkrétní teplotu pro tuto místnost, která bude logicky vyšší, než je tomu u ostatních obytných prostor vašeho domu. Zapomenout byste neměli ani na otopný žebřík, který je skvělý pro sušení ručníků a osušek. V koupelně si jistě místo najde.

Elektrické podlahové topení

Výbornou volbou je i elektrické podlahové topení. To funguje jako samostatná jednotka s termostatem. Sami si tak budete moci také velmi pohodlně navolit celkové teplotní podmínky v koupelně. Rozhodně není od věci volit tento typ vytápění zejména v nemovitostech, které nejsou vybaveny standardním vytápěním, u něhož funguje jako nosič tepla horká voda. Elektrické podlahové vytápění vodu nepotřebuje a hřeje samo.

Další možnosti vytápění koupelny

Koupelnu lze vytopit i mnoha dalšími způsoby. Jmenovat bychom mohli například instalaci infra topení do koupelny. To je vynikající jak pro zatopení nárazové, tak i pro vytápění kontinuální. Z hlediska celkové ceny za vytápění se nedostanete ani nijak výrazně vysoko. Pro krátkodobé vytápění se hodí mimo jiné také klasické vytápění zlomocí přímotopu s fukarem. To je mnohem rychlejší než sálavé vytápění do koupelny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *