Odvlhčovače

Jak vybrat odvlhčovač vzduchu

Přespřílišná vlhkost v místnosti je zcela určitě nežádoucí. Díky ní totiž dochází k výskytu plísní, které negativně působí na naše zdraví. V současné době si můžete vybrat vhodný odvlhčovač vzduchu, který tento problém rychle vyřeší. Ne každý je ovšem kvalitní. Podívejme se tedy na kritéria, podle nichž je optimální tento přístroj vybírat.

DH_710_detail_sk

Zdroj obrázku: proti.sk

Výkon na prvním místě

Velmi důležitou roli hraje pochopitelně zejména výkon odvlhčovače. Jedná se v podstatě o údaj hovořící o celkovém množství vlhkosti, kterou je schopen ze vzduchu odstranit za určitý časový okamžik. Nejčastěji se uvádí v litrech za 24 hodin. Účinnost je také závislá na teplotě v dané místnosti. Zapomenout nelze ani na vzduchový výkon, jenž je schopen zajistit proudění vzduchu v daném pokoji. Za jednu hodinu by měl kvalitní odvlhčovač 2 x přečerpat všechen vzduch nacházející se v jedné místnosti.

desa-dh-711-10_detail_sk

Zdroj obrázku: proti.sk

Technologie odvlhčení

Hodně důležitá je i technologie odvlhčování. Přístroje dle ní lze rozdělit do dvou kategorií. Tu první tvoří kondenzační neboli kompresorové odvlhčovače. Fungují na tom principu, že jimi projde studený vzduch, který zbaví vlhkosti a následně vyfukují teplejší. Mají vcelku nízkou spotřebu elektrické energie a jsou v podstatě nejrozšířenější. Druhou skupinu tvoří adsorpční domácí odvlhčovače. Tato technologie nabízí sice poněkud nižší výkon, který je ale vyvážen maximálně tichým provozem.

Další důležité vlastnosti odvlhčovačů

Určitě byte si měli dát pozor i na celkový objem nádrže a odvod vody. Nádrž volte přiměřenou, abyste neustále nemuseli chodit vylévat její obsah. Mnozí výrobci řeší odtok vody hadicí připojenou k přístroji a ústící v odpadu. Není také špatné, když je přístroj vybavený ještě ionizátorem a vzduchovým filtrem. Výborný je automatický režim a spolehlivý senzor vlhkosti na přístroji.

Zdroj náhledového obrázku: proti.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *