lino

Možnosti podlahové krytiny PVC

PVC neboli polyvinylchlorid je sloučeninou, která je typická především v tom, že se z ní vyrábí kvalitní podlahové krytiny. V dobách minulých hrály PVC podlahy hlavní roli, nicméně postupem času tento typ podlahy začalo vytlačovat marmoleum anebo vinylové podlahové krytiny. I v současné době si ovšem bez větších problémů najde linoleum své příznivce, a to především proto, že jeho skladba se od minulosti maximálně liší. Linoleum tak dokáže přinést maximální možný komfort. Soustřeďme se na něj tedy podrobněji a poukažme si na jeho základní devízy.

Maximálně bezpečné PVC podlahy

Jednou z hlavních devíz linolea je v každém případě jeho bezpečnost. Jestliže dojde k požáru, pak budou tyto podlahy posledními, které by se mohly vznítit. Linoleum také nabízí vynikající vlastnosti z hlediska minimalizace hluku. Vaši sousedé tak budou poměrně spokojeni, jelikož neuslyší žádné nežádoucí zvuky, které by je rušily. Zdravotně je PVC podlaha naprosto nezávadná. Na dotek je linoleum taktéž maximálně příjemné.

Snadná a levná pokládka PVC podlahy

Pokládka PVC podlahy není nijak náročná. Naopak je možné hovořit o tom, že se právě na ní dají ušetřit poměrně velké částky. Linoleum si můžete doma klidně položit sami. Stačí k tomu trocha šikovnosti a lepidlo na PVC. To je k dostání v každém obchodě a podlahovým materiálem. Z podlahové krytiny PVC vyjde i relativně nejlevněji, takže se celková úspora bude násobit. Rozhodně stojí zato využít kvalitnějšího PVC, jelikož jen to vydrží dlouho v hezkém stavu.

Varianty PVC podlahy

Moderní podlahové krytiny PVC nabízejí opravdu zajímavé modely zejména z hlediska celkového designového provedení. Hezká jsou linolea, která fungují jako imitace dřeva anebo imitace kamene. Vzhledově určitě tento typ podlahy do interiéru padne. Stačí vše jen vhodně sladit dohromady a nábytkem a malbou interiéru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *