komoda

Možnosti komody v ložnici

Komoda do ložnice jednoznačně patří a je třeba říct, že se jedná o základní stavební kámen celé ložnice v případě, že nepočítáme postel. Úložný prostor je v ložnici zapotřebí a nelze se bez něj obejít. Právě komoda do ložnice je nábytkem, který se má postarat o to, aby vybavení ložnice nebylo nijak výrazně na očích a aby docházelo k tomu, že interiér ložnice bude vypadat maximálně vkusně a designově na úrovni. Podívejme se tedy na jednotlivá provedení komod z hlediska tvaru komody a využití konkrétního materiálu.

Tvarově zajímavé komody

Základním kritériem pro výběr komody by měl být její tvar. Volit je možné v současnosti především komody nízké v provedení kvádru. Tyto komody vypadají poměrně vkusně a jedná se o jakousi klasiku mezi skříněmi v ložnici. Komody ale mohu mít klidně i tvar krychle anebo mohou být vyrobeny jako atypické kusy nábytku. Třeba v podkroví mohou komody být klidně i ve tvaru jehlanu. Designově netradiční jsou i kulaté komody, jejich tvar může v ložnici vypadat zajímavě.

Komody z masivu

Nejdražšími komodami, které jsou momentálně na trhu, jsou komody masivní. Jedná se o komody vyrobené z tvrdého anebo měkkého dřeva. Tyto komody jsou v základu poměrně drahé, nicméně pokud se vztahuje na komody výprodej, pak se můžete setkat i s nižšími cenami. Zajímavé jsou třeba rustikální masivní komody. Kvalitativně tento typ skříně dokáže předčít všechny ostatní komody a budete se moci spolehnout i na vysokou výdrž komody z masivu.

Klasické levné komody

Jestliže nepotřebujete nejvyšší kvalitu a víte, že je vybavení vaší ložnice pouze dočasné, pak je ideální koupit komodu pouze v levnějším provedení. Takováto komoda je schopna také sloužit a není za její pořízení třeba platit vysoké částky. Vybrat je zapotřebí do těchto komod alespoň kvalitní kování. Často má na komody výprodej Ikea anebo jiné velké hobby markety.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *