Montované domky na klíč a jejich přednosti

Mít krásné bydlení je snem většiny z nás. K jeho realizaci stačí pouze dostatečné množství finančních prostředků a času. Momentálně je možné stavět dům v různých podobách. Už určitě není nezbytné vybírat pouze z klasických zděných domů, ale můžete volit i dřevostavby či montované domky na klíč. Právě na ty se budeme soustředit a pokusíme se vystihnout všechny jejich klady. Nezapomeneme ani na zápory, které mohou být pro stavebníka rozhodujícího se pro tento typ domu snad ještě důležitější. V čem jsou tedy montované domky výhodné a v čem nikoliv?

Výhody montovaného domku na klíč

Montované domky na klíč se v posledních letech začaly hodně prosazovat především díky levné technologii a také díky vysoké rychlosti realizace. Postavené jsou především ve Spojených státech amerických, nicméně i u nás se stále častěji prosazují také. Svědčí o tom velké množství domů nejen v ČR. Jaké jsou tedy přehledně hlavní výhody montovaných domků?

–          expresní realizace v řádu měsíců

–          technologie s minimem vody

–          nízká cena realizace

–          nic nemusíte řešit sami

–          časová nenáročnost

–          kvalita provedení u většiny firem

–          energetická nenáročnost

–          řešení přímo na míru dle vašich představ

Nevýhody montovaného domku

Moderní montované domy na klíč ale mohou mít i několik zásadních nevýhod, díky nimž se lidé ještě stále uchylují ke stavbě klasického zděného domu. I na ně si posvítíme poněkud více v následujících odrážkách.

–          ve stavbě se může držet vlhkost

–          nekvalitní provedení dřevěných součástí

–          nižší výdrž oproti klasické zděné stavbě

–          ne příliš vábný vzhled

Další aspekty stavby

Brát v potaz je třeba i některé další aspekty. Dřevostavby nemohou stát v místech s vysokou vlhkostí. Dále byste měli brát ohled i na celkový tvar stavby. Ne všechny montované domky musejí v zásadě odpovídat vašim představám. Celkový tvar domu na míru řešit někdy nelze.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *