Obývací pokoj

Modernímu interiéru dominují barvy, do kterých byste to nikdy neřekli

Co je moderní, bývá i nevázané… Inu, pokud se jen trochu zajímáte o bytovou architekturu, pak spolehlivě víte, že tomu tak není. Základní nastavení začíná už v barvách. Pokud byste si však mysleli, že základy moderního vzhledu dá vašemu domu nějaký zvláštní odstín zelené nebo moderně, pak jste rozhodně na omylu.

Základní čtveřici tvoří docela jiné barvy – bílá, béžová, šedivá a černá. Ovšem nenechte se mýlit. Nabízejí takové množství odstínů a barevných kombinací, že jim to dohromady zkrátka sluší. V moderním interiéru plní funkci jakéhosi sjednocujícího pozadí, což však rozhodně neznamená, že je nesmíte doplnit i o jiné – mnohem výraznější barvy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vsaďte na kouzlo doplňků.

A kam je vměstnat? Možností je mnoho. Například prostěradla do uklidňujícího světa spánku prostě patří. Slouží jako další izolační vrstva, chrání matraci a sjednocují harmonický vzhled ložnice. Někdy je ale obtížné se vyznat v nabídce moderních materiálů a jejich vlastností. A to samé platí i výběru barev. A jak se toho ujmout se ctí? Vyberte si barvu, jaká se vám líbí a tu poté zopakujte i na dalších dekoracích v ložnici – může jít o stuhy na závěsech, obrazy rámů apod. Nebo oblečte prostěradla neutrálně a měňte vzhled povlečení, je to jen na vás.

Vsaďte na ty správné textilie

A co barvy v dětském pokoji? Dětem můžete s budováním osobnosti pomoci i jinak. Opatřete stoly, skříně nebo i větší hračky jmenovkami dětí v těch správných barvách. A tytéž použijte i na kobercích, polštářcích – a vůbec na všem, co zasahuje do společných prostor dětského pokoje. Dáte jim tak najevo, kde začíná vymezený prostor toho druhého a naučíte je snadněji respektovat vymezený prostor někoho jiného. To se jim bude později velmi hodit. A přitom to všechno začalo na tak jednoduchém prvku, jako jsou právě barvy…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *