Interiérové hodiny

Moderní nástěnné hodiny

Mít doma nástěnné hodiny je pro mnohé domácnosti jakousi samozřejmostí, na kterou nelze zapomenout. Hodně důležitý je především výběr nástěnných hodin. Těch je dnes na trhu celá řada. Ne všechny jsou však designově a kvalitativně na výši. Některé jsou také docela zastaralé a mohou vzhledově celkový charakter konkrétní místnosti značně degradovat. Podívejme se tedy podrobněji na to, v jakých podobách je možné nástěnné hodiny pořídit a do kterého interiéru se může určitý typ nástěnných hodin hodit!

Klasické nástěnné hodiny

Klasické nástěnné hodiny se vyznačují poměrně striktními tvary, jež nijak neurazí, ale aninenadchnou. Nejčastěji se tyto hodiny dávají do kuchyně. Jde především o standardní ručičkové hodiny. Vylepšeny mohou být klidně i tak, že si na jejich okraj nalepíte nějaké kuchyňské potraviny a uděláte jim poněkud rustikální vzhled. Několik hezkých suchých těstovin, usušené hříbky, šípky a jiné přírodniny vykouzlí i ze zdánlivě fádních hodin opravdu kouzelný doplněk.

Tradiční nástěnné hodiny

Tradiční nástěnné hodiny jsou typické především svým starobylým vzhledem. Nejčastěji se vyznačují zejména tím, že jsou vyrobeny ze dřeva a někdy v nich bydlí i pověstná kukačka. Rozhodně stojí zato tyto hodiny pořídit, jelikož vám pomohou vytvořit atmosféru dob minulých. Spíše než do bytu anebo do rodinného domku současnosti se ale hodí hodiny kukačky na chalupu anebo na chatu.

Opravdu moderní nástěnné hodiny

Pokud chcete opravdu moderní hodiny, pak můžete vsadit právě na nalepovací hodiny na zeď. Ty jsou často i plastické a vypadají vskutku postmoderně. Zejména některé velké nástěnné hodiny se mohou určitě v kuchyni anebo v obývacím pokoji skutečně vyjímat a vypadat moc dobře. Je jen na každém člověku, jakým způsobem interiér pojme a jak bude vše uvnitř vypadat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *