04/06/2014
Kategorie: Moderní bydlení, Novinky

Kde se hodí stavba srubu

Stavba srubu je dnes velmi oblíbenou činností. Tato stavba totiž vypadá moc hezky a funkčně srub absolutně nezaostává za klasickou stavbou rodinného domu. Rozhodně není od věci pozastavit se na d vhodností umístění srubu v konkrétních lokalitách. V určitých místech vypadá srub rozhodně skvěle, nicméně v některých lokalitách se tato stavba vůbec nehodí a je lepší na ni zapomenout, a to se vším všudy. Buďme tedy konkrétnější a podívejme se na stavbu srubu v konkrétních lokalitách. Uvidíme tak, kde se srub určitě hodí a kde nikoliv!

Stavba roubenky ideálně u lesa

Nejoptimálnější místo pro stavu roubenky je určitě u lesa. Tady se ostatně staví i mnohé stavby charakteristické spíše jako chaty či chalupy. Roubenka je logicky vyrobena z ryze přírodního materiálu, který by se měl nacházet také v přírodě. Vlastnosti dřeva navíc předurčují roubenky právě do tohoto ideálního prostředí. Tepelně izolační vlastnosti jsou u roubené stavby vynikající, jelikož dřevo dokáže natáhnout teplo a určitou dobu jej efektivně podržet. I ve vysokohorských oblastech tak dřevostavba vydrží dlouhou dobu a je v ní příjemně. Ostatně roubenky jsou často přímo nízkoenergetické stavby.

Roubenka v zástavbě

Úloha roubenky může spočívat i v tom, že umí dotvářet ráz konkrétní krajiny. Moc hezky vypadají roubené stavby třeba na kopečcích, a to i v blízkosti sebe. Určitě není nikde psané, že by roubenky musely nutně stát samostatně. Mnohdy vypadají i vedle sebe naprosto fantasticky a lze se na ně z hlediska jejich celkového vzhledu spolehnout.

Kde roubenka nepatří?

Roubené stavby se do určitých míst zcela jistě nehodí. Bohužel se u nás najdou i architektonicky nemocní lidé, kteří si dokážou postavit roubenku klidně i v klasické vesnické zástavbě. Nejhorší je na tom fakt, že cit pro ráz zástavby pak nemají ani lidé na stavebním úřadu, což je pochopitelně také špatně.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.