Moderní krby. Užijte si romantiku v trendy duchu

domácí krb

Jde o klasiku, kterou si spojujeme se starými časy. Krby nevytěsnily komfortnější podoby topení, protože ten pohled na plápolající oheň a uklidňující zvuk praskajících polen milujeme. Dnes si navíc můžeme vybírat z mnoha variant krbů, které jsou pohodlné na obsluhu. Co by měl ten správný krb mít?

Teplovodní krbová vložka – výběr

Říká se, že se scházíme u rodinného krbu. I když jej nemáme, tak evokuje jisté teplo domova, kam se rádi vracíme a máme zázemí. Kdo má to štěstí a může si pořídit opravdový krb, jde do toho. Kdo má omezené možnosti, například bydlí v paneláku, najde si alespoň jistou náhražku. My se však zaměříme na poctivý domácí krb. Čím začít? Určitě si nejdříve ujasněte, jakou bude mít obestavbu. Když jej budete mít spíše k dekorativním účelům, stačí vám jednoplášťová krbová vložka. Pokud s krbem chcete skutečně vytápět místnosti, zvolte i druhý plášť. A jestli budete s pomocí krbu vytápět celý dům, pak je pro vás ideální teplovodní krbová vložka s teplovodním výměníkem. Je také vhodné si stanovit, jaký výkon by krb měl mít. S tím vám poradí specialista, protože logicky toto sami neodhadnete. Je zapotřebí zjistit, jaké hypotetické tepelné ztráty má dům, aby jej šlo posléze efektně vytopit a nemuseli byste si pomáhat něčím dalším, což by vás logicky stálo více peněz. Záleží tedy, jestli jde o nový, nebo starší dům a jaké úsporné třídy je. Pak se vybere správná teplovzdušná krbová vložka, aby dokázala optimálně vytopit danou stavbu.

Krbydoma.cz – spolehlivý prodejce krbů

Samozřejmě je důležitá i vizuální podoba, protože na krb se budete dívat. Dnes je na výběr z mnoha typů krbů, kde se snoubí perfektní výkon i krásný vzhled. Moderní krbová kamna teplovzdušná mají vysoce propracovaný systém rozvodu vzduchu, poskytují i inovativní přístup k distribuci sekundárního vzduchu, a zatímco takto krásně pracují, vy se skrz čiré sklo díváte na úžasné efekty ohnivého živlu. Právě při vývoji takových kamen se kladl důraz na efektivitu hoření i na vizuální stránku. Hledáte moderní krby? Pak se podívejte na nabídku firmy BEF Home s.r.o., o níž lze říci, že dělá svoji práci se zapálením a žárem v srdci.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.