Zelená střecha

Moderní izolace ploché střechy? Zjistěte více o zelené střeše

Ploché střechy jsou v posledních letech oblíbenou variantou. Nevytváří totiž typický podkrovní prostor a navíc nabídnou hned několik různých způsobů řešení izolace. Jedním z nich je například zelená střecha. Ta je pokrytá z velké části vegetací, což přináší celou řadu výhod. Kam se zelená střecha hodí, jaké výhody nabízí a u jaké společnosti poptávat toto řešení? Všechno důležité se dozvíte v článku.

Jaké výhody nabízí zelená střecha

Když vidíte zelené střechy, je jasné, odkud plyne jejich pojmenování. Jsou zkrátka zelené. A to ne kvůli nátěru, ale protože se na nich nachází vegetace. Pokud je zelená střecha provedená správně, jde v zásadě o bezúdržbové řešení. Zemina a vegetace navíc pomáhá odhlučnění a slouží i jako tepelná izolace, kterou oceníte během studených zim i horkých letních měsíců. Zajímavým řešením bývá kombinace zelené střechy se solárními panely.

Zelená střecha

Foto: CZ Isolation s.r.o.

Kam se zelená střecha hodí

Ploché střechy se zelení se hodí pro komerční kancelářské budovy, ale i obytné domy. V případě některých variant je možné pěstovat na střeše plodiny a získat zde prostor pro malou zahrádku. Samotná přítomnost rostlin zároveň ve městech pomáhá snižovat prašnost a zlepšuje celkové klima. Aby byla plochá střecha realizovatelné, je potřeba splnit jednoduchou podmínku, která spočívá v maximálním sklonu. Ten nesmí překročit hranici 30 stupňů. Pro vytvoření zelené střechy na starší budově bude nutné prověření statikem za účelem odhalení všech náležitostí konstrukce.

Nechte si připravit plán na vlastní zelenou střechu

Pokud se vám zelená plochá střecha zdá jako dobré řešení, můžete si nechat připravit nabídku od společnosti CZ isolation. Na stránkách si také prohlédnete reference a předchozí realizace zelených střech, které jsou nejenom funkční, ale také velmi příjemné na pohled.

Náhledové foto: CZ Isolation s.r.o.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *