Mobilní klimatizace vyžaduje správné nastavení

Jedním z největších hitů současného vybavení interiéru je mobilní klimatizace. Není se čemu divit, jelikož právě mobilní klimatizační jednotka dokáže ochladit interiér dle potřeby a vy se uvnitř budete cítit maximálně příjemně. Mnozí lidé si na její fungování stěžují, nicméně chyba je na jejich straně a spočívá v nesprávném výběru klimatizace a také v jejím nevhodném nastavení. Podívejme se tedy podrobněji na základní aspekty při nákupu nového přístroje a na to, jaké jsou nejčastější chyby v nastavení klimatizační jednotky.

Vybírejte dle výkonu

Velmi důležitý je zejména výkon mobilní klimatizace. Štítky v obchodech mohou mnohdy klamat. Důležité je neplést si chladící výkon a příkon konkrétního přístroje. Výborné jsou modely, které dokážou využít již zkondenzované vody k dochlazení celého systému. Kondenzát tak není nutné vylévat ven. Ideální je prohlédnout si energetický štítek, který prozradí základní údaje. Uveden je zde chladící výkon v BTU. Optimální je volit silnější verzi s 12 000 BTU. Tato hodnota odpovídá chladícímu výkonu zhruba 3,5 kW. Vybrat si můžete klimatizace na heureka.cz.

Základní chyby snižující výkon

Chyby v nastavení klimatizace snižují výkon, a to často rapidně. Typické je zejména připojení výpustné hadice. Málokdo se rozhodne vrtat díru do zdí, aby byl otvor přizpůsoben hadici. Vše se řeší jejím vystrčením ven oknem nebo balkonovými dveřmi, čímž dochází k úniku studeného vzduchu z interiéru. Pozor je také třeba dát na natahování hadice. Díky nejrůznějšímu zkroucení dochází ke špatnému proudění vzduchu. Nakonec může dojít i k poničení kompresoru.

IMG_3029_detail_cs

Zdroj obrázku: eprofi.cz

Efektivní řešení výfuku

Efektivní řešení výfuku u mobilní klimatizace nemusí být až tak velkým oříškem. Stačí pouze nechat do francouzských oken vykroužit požadované otvory a následně vše utěsnit transparentním silikonem.

Zdroj náhledového obrázku: eprofi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.