Ložní povlečení

Ložní povlečení české výroby v mnoha podobách

Krásná ložnice je základem každého domova. Pravda je ovšem takové, že ne všichni si ji dokážeme vyzdobit vkusně a přitom maximálně funkčně. I proto se vyplatí vsadit na hezké ložní povlečení, jež se dnes nabízí ve spoustě zajímavých podob. V dobách minulých fakticky lidé leželi pouze na povlečení bílé barvy, které nebylo nijak nápadité a z hlediska sání potu ani funkční. I proto se soustředíme na jednotlivé materiály, z nichž je moderní ložní povlečení české výroby složeno. Buďme tedy konkrétnější a pojďme na jednotlivé typy podrobněji.

Hebké bavlněné povlečení

Jestliže chcete spát jako v bavlnce, pak byste měli bavlnu pod sebou mít! Právě bavlněné povlečení se stalo velmi oblíbeným, a to i přesto, že se dnes vyrábí velké množství prostěradel z jiných materiálů. Disponují skvělou savostí a také maximální prodyšností. Klasická bavlna je navíc dostupná, takže není důvod si takovéto povlečení nepořídit. Počítat ovšem musíte s jeho žehlením.

Jemný satén

Skutečným luxusem je bezesporu velmi jemný satén, který je vyroben z vysoce jakostní bavlněné příze. Povlečení je typické lesklým povrchem a hebkostí. Vynikající je u saténu i fakt, že v létě dokáže efektivně ochladit a naopak v zimním období pohodlně ohřeje. Vyznačuje se i vysokou pevností v tahu. Opatrnost byste měli dodržovat při jeho praní. Optimální je nižší teplota a šetrnější prací program či ruční praní.

Krepové povlečení mnoha barev

Chcete-li mít vše bez jakékoli údržby, vyplatí se sázka na krepové povlečení. Jeho kvalita je bezesporu vysoká a není zapotřebí jej po vyprání žehlit. Když jej natáhnete na postel, bude prakticky rovné. Klasické krepové povlečení je vyrobeno ze stoprocentní bavlny. Na dotek je příjemné, a to i v případě jemného zvrásnění povrchu. Absence žehlení je pro většinu hospodyněk nedocenitelná.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *