Levné a zároveň moc pěkné tipy, jak oživit prázdné stěny

jak oživit stěny

Nelíbí se vám pohled na prázdné a nevyužité stěny u vás doma? Změňte to! Pokud se vám do proměny nechce investovat, nemusíte. Přinášíme vám levné a zároveň velmi pěkné tipy, jak oživit prázdné stěny, ať to máte doma zase o kousek útulnější.

Samolepky na zeď

Dají se pořídit opravdu za pár korun a jejich výběr je prakticky nekonečný. K dostání jsou samolepky ve tvaru květin, motivační nápisy, abstrakty nebo známé tváře. Záleží jen na vás, pro jaký typ samolepky se rozhodnete a kam ji doma umístíte. Samolepky na zeď si najdou své místečko úplně všude. Skvěle se hodí do obývacího pokoje, zabydlí se v ložnici, i vaše děti je ve svém malém ráji zaručeně uvítají. Pro jejich aplikaci na zeď nemusíte být kdovíjak zručný kutil. Je to otázka pár minut a zvládne to opravdu úplně každý.

Vkusné tapety

Pokud jste si mysleli, že tapetám už dávno odzvonilo, spletli jste se. Ačkoli je pravda, že tapetování komplet celých místností už vyšlo z módy, tapety jako takové se v moderních interiérech používají i v dnešní době. Motivy současných tapet jsou navíc natolik kreativní, že si mezi nimi dokáže vybrat úplně každý. Pro aplikaci tapety si vyberte třeba jen jednu dominantní stěnu v pokoji. K dostání jsou tapety různých dekorů, velmi oblíbené jsou především ty, které imitují přírodní materiály.jak oživit stěny

Foto: Pexels

Originální výmalba

I když představa malování v nejednom z nás vzbuzuje paniku, protože se k němu pojí mnoho práce, je to stále levná proměna, která vás vyjde na pár stovek. Přitom nemusíte malovat komplet celý pokoj, opět si stačí vybrat jednu nebo třeba dvě stěny v místnosti. Necháme na vás, jestli se vydáte cestou jednoduché barvy, nebo vsadíte třeba na geometrické tvary, různé šablony nebo necháte na zdi stékat barvy, což vytvoří opravdu originální design.

Dekorativní povrchové úpravy

Další z možností, jak vašemu bydlení propůjčit punc originality jsou i dekorativní povrchové úpravy stěn. V tomto případě už si pravděpodobně neporadíte sami, ale oslovit odborníka rozhodně není žádná ostuda. Řeč je například o benátském štuku, což je velmi zajímavá úprava stěn. Vsadit můžete ale i na další možnosti stěrek, které vám nabízejí hladký i strukturovaný povrch, perleťové efekty, imitaci kamene nebo lesk či mat.

 

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/4-tipy-jak-ozivit-steny-v-interieru-a-prokoukne-kazdy-domov-16253
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.