pots-716579_640

Květinová výzdoba ve skle vás okouzlí

Máte jasnou představu o konečné podobě svého interiéru, ale zároveň byste ještě potřebovali inspiraci, jak designu jednotlivých místností dodat onu pomyslnou sladkou tečku na závěr? V tom případě určitě zapřemýšlejte nad vhodnou květinovou výzdobou, která s vizuální stránkou domácnosti dokáže divy. Uniknout by vám pak také neměli skleněné květináče s nádechem moderny, které navíc rostlinkám uvnitř dokonale svědčí.

Domácnost dostane zcela novou tvář

Zdá se neuvěřitelné, jak drobné detaily dokáží změnit domácnost k nepoznání. V případě skleněných květináčů tomu samozřejmě není jinak. Rostlinky umístěně v čiré nádobce se dají pořídit velice levně a navíc přinášejí i řadu benefitů z hlediska údržby.

Díky svému zakulacenému tvaru nevyžadují takovou péči, prach se na nich totiž příliš neusazuje. Květiny uvnitř si navíc vytvoří vlastní mikroklima a bude se jim dařit podstatně lépe než předtím. Skleněný květináč můžete umístit prakticky do jakékoli místnosti s dostatkem přirozeného světla. Jaké rostlinky se pro tuto úlohu hodí?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aloe osinatá a Vrízea se do skla opravdu hodí

Aloe osinatá je oblíbenou pokojovou rostlinkou zejména díky své nenáročnosti na vodní zálivku. V lístcích totiž střádá poměrně velké množství vody, takže pokud je uvnitř skleněné nádobky mokro, určitě vám příliš nepoděkuje. Ačkoli na první pohled působí velice exoticky a cizokrajně, na českém trhu je pravidelně k dostání v ceně do 200 Kč. V kombinaci s kamínky nebo prázdnými ulitami měkkýšů se do její krásy určitě zamilujete.

Vrízea je další exotickou rostlinkou vhodnou pro moderní interiér, kterou však seženete v každém kvalitním květinářství za rozumnou cenu. Na rozdíl od Aloe osinaté si libuje ve vlhkém prostředí a nejlépe se jí bude dařit na mechovém podkladu. Substrát pro ni není důležitý, na rodné hroudě se totiž pne do větví stromů. V případě této květiny s typickým tvarem hořícího meče by teplota domácnosti ani v zimě neměla klesat pod 18 °C, jinak odumře. Umístěná ve skleněné nádobě je ideální rostlinkou do koupelny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *