Kupujete starší rodinný dům v Praze a okolí? Přemýšlejte nad jeho rekonstrukcí

Koupě staršího rodinného domu znamená vždy velký krok ke spokojenému rodinnému bydlení. Vždy ale záleží na celkovém stavu rodinného domu, jak dlouho je již postaven a v jakém stavu je jeho konstrukce. Velké množství domů znamená ještě vysoké výdaje na rekonstrukci. Kvalita některých částí již může být nevyhovující současným trendům moderního bydlení. Rozhodně se vyplatí přemýšlet nad jeho rekonstrukcí.

Rekonstrukce před nastěhováním jako ideální varianta

Správným řešením ještě před samotnou rekonstrukcí je kontakt se specializovanou stavební firmou. Takové firmy vždy zaměstnávají odborníky ve svém oboru. Tito odborníci vám pomohou zjistit skutečný stav konstrukce domu a odhalí, které jeho části potřebují rekonstrukci akutně, a které méně. Jestliže se dozvíte, že většina částí rodinného domu bude potřebovat v horizontu tří let rekonstrukci, je ideální variantou provedení těchto rekonstrukcí ještě před samotným nastěhováním. Po nastěhování již budete bydlet v domě, který si budete moci pár let jen užívat bez omezení. Na později pak můžete nechat výškové práce na zahradě, jako je například kácení stromů nebo úpravy na střeše domu. Důležité je, aby interiér byl v pořádku.

nasdum.eu_GPF-stavebni_cz_01

Zjistěte stav rozvodů

Největší úskalí u starších rodinných domů bývá v oblasti rozvodů vody, elektřiny, plynu a odpadů. Stav rozvodů si nechte zkontrolovat na prvním místě. Pokud vám bude doporučena výměna, neváhejte. Elektřina bývá mnohdy v domech tažena staršími hliníkovými kabely, které nevyhovují. Voda zase v masivních ocelových trubkách, které korodují velmi rychle. Všechny práce na rozvodech se týkají většinou výhradně interiéru, až na realizaci odpadů. V této oblasti jsou zapotřebí také výkopové práce na zahradě.

nasdum.eu_GPF-stavebni_cz_02

 Zajistěte si kontejner

Připravte se na to, že s rekonstrukcí domu je spojené také velké množství stavebního odpadu – suti. Myslete i na to, protože čím déle byste nechali suť na zahradě ležet, tím více bude překážet. Některé stavební firmy nabízí k rekonstrukčním pracím také přistavení vlastního kontejneru a odvoz suti a její ekologickou likvidaci. Nezapomínejte ani na to, že na některé části rekonstrukce máte možnost získat dotace z programu Nová Zelená Úsporám. Více o tomto programu ZDE.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *