SONY DSC

Krásné schodiště v interiéru může být hračkou

Máte-li domek postavený na patro, pak určitě musíte řešit možnosti schodiště. To lze řešit hned několika různými způsoby. Na rozdíl od dob minulých, kdy se často jednalo o jakési unifikované interiérové schodiště, dnes už je na výběr celá řada různých schodišť, která jsou v interiéru jednak funkční a jednak vypadají i moc hezky. Jaká schodiště je tedy možné realizovat a proč se pro jednotlivé typy schodišť vlastně rozhodnout? Na tyto otázky vám určitě rádi odpovíme.

Klasické zděné schodiště

Asi nejčastěji je volené interiérové schodiště je klasické zděné schodiště. To působí v kterémkoli interiéru maximálně jednolitě a není problém se na něj spolehnout i designově. Je přitom ryze na majiteli konkrétního interiéru, jestli zvolí točité schodiště anebo standardní schodiště, které bude řešeno rovným způsobem. Pokud se ke zděnému schodiště zvolí navíc povedené kovové anebo skleněné zábradlí, pak není co řešit.

Betonové schodiště je jednoduché

Nejjednodušší na výstavbu je logicky betonové schodiště. Umíte-li vhodně zašalovat celé schodiště a následně jej vylít betonem, pak není problém. Cenově se nedostanete nikam obrovsky nahoru. Ideální je sehnat levněji beton a nechat si schody vylít za solidní cenu. Betonové schody se následně i obloží, takže budou vypadat perfektně. Jejich realizace je navíc maximálně rychlá. Za jeden den můžete mít kompletně celé schodiště.
dřevěné schody2Zdroj obrázku: glassvision.cz

Dřevěné schody

Určité řešení představují i dřevěné schody. Pokud ovšem zvolíte celodřevěné schody, musíte se připravit na jejich hlučnost. Chůze po nich nebude nijak tichá. Designově se toto interiérové schodiště také úplně do každého interiéru nehodí. Mnohdy jsou toto schodiště a schody optimálnější spíše na chaty a chalupy. Tady zcela jistě svým rustikálním vzhledem zaboduje a bude tvořit nosnou část konkrétního interiéru.


Zdroj: http://glassvision.cz/ostatni/sklenene-zabradli

Zdroj náhledového obrázku: glassvision.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *