otpný žebřík

Koupelnový žebřík v různých variantách

Koupelna patří mezi místnosti, které by měly mít dostatečné množství tepla prakticky po celý rok. Teplo v koupelně je prakticky důležitější, než je tomu u jiných místností v domě anebo v bytě. Docílit jej můžeme hned několika různými způsoby, přičemž ideální záležitost představuje především topný žebřík, jejž instalujeme na některou ze zdí koupelny. Otopný žebřík se dodává v několika různých variantách, které mohou více či méně vyhřát jak menší, tak i velkou koupelnu. Podívejme se tedy na jednotlivé druhy otopného žebříku z různých pohledů.

Topný žebřík do koupelny na plyn či elektřinu?

Volba samotného vytápění je velmi složitá, nicméně topný žebřík může být jak elektrický, tak i plynový. V prvním případě se jedná o vytápění elektřinou, kdy se voda ohřívá právě pomocí elektrické energie. V druhém případě je všechno vytápěno plynem. Výhody plynového vytápění jsou spíše ekonomického ražení. U elektrického žebříku se setkáme s mnohem vyššími náklady na topení. Volit ale můžeme klidně i kombinovaný žebřík do koupelny. Počítat ale každopádně musíme s tím, že žebřík nebude horký ihned. I tak je  ale dobrý pro pohodové bydlení.

Různé tvary otopných žebříků

Koupelnové žebříky se prodávají jak v klasické rovné variantě, tak i ve vypouklé. Prvně jmenovaná variace zabere méně prostoru, takže se můžete připravit na to, že tento žebřík můžete dát dle libosti tam, kam bude zapotřebí. U vypouklých žebříků je již nutná větší porce prostoru. Délkově také můžete vybrat několik typů žebříku. K usušení většího množství ručníků bude optimální větší topný žebřík.

Barevné ladění otopného žebříku

Otopné žebříky jsou nabízeny ve dvou základních provedeních. Klasiku představují žebříky laděné v bílé barvě, jež je koupelně jako takové vlastní a lze se o ní bavit jako o standardní barevné variaci. Jinak ale mohou být žebříky klidně i v nerezu. Ten je honosnější, nicméně jeho údržba musí být skutečně pravidelná. Jde na něm vidět každá šmouha.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *