Zrcadlo v koupelně

Koupelna v moderním stylu: Pár tipů pro její realizaci

V koupelně sice v průměru netrávíme příliš mnoho času, vkusně zařízená a stylově sladěná koupelna se však může stát chloubou každého domu nebo bytu. Jestli teda plánujete rekonstrukci koupelny nebo nové vybavení, v tomto článku najdete cenné rady a tipy, které při výběru zvážit.

Závěsné vybavení

Při kupování nového koupelnového nábytku zkuste rozhodně sáhnout po takovém, který je možné pověsit a přivrtat na zeď. Nejenže to vypadá efektně, ale má to i svůj praktický účel a při uklízení vám to v mnohém usnadní práci. Například umyvadlovou skříňku je vhodné volit závěsnou místo stojící. Vytíraní pod ní je snadné a nebude se vám do ní dostávat vlhkost, která nábytek časem poškodí. Závěsná umyvadlová skříňka bude sice zřejmě o něco dražší, v tomto případě se ale rozhodně vyplatí si trochu připlatit.

Nedostatek prostoru

Pokud máte malý byt a řešíte v koupelně nedostatek prostoru, nejjednodušší řešení je nahradit vanu sprchovým koutem. Ten je mnohem praktičtější, lépe přístupný, zabere méně místa a z hlediska spotřeby vody je i úspornější. Zajímavým trikem pro získání většího prostoru jsou například vestavěné niky – výklenky, zabudované přímo do zdi, které můžete použít jako odkládací místo třeba na ručníky nebo kosmetické prostředky. Kromě toho také vypadají velmi elegantně, zvláště pokud jsou ještě vybavené nějakým osvětlením.

Luxusní koupelna

Koupelna: Foto Pixabay

Obklady a dlažba

Na první pohled nejvíce zaujme obložení koupelny. Zde je možné vybírat z nejrůznějších variant barev, ornamentálních motivů i materiálů. Moderní jsou hlavně materiály přírodní a kamenné v kombinaci s nějakým kovem nebo dřevem. Při výběru barev doporučujeme zvážit moderní černou nebo tmavou variantu. Ale klasickou šedou nebo béžovou rozhodně nic nepokazíte.

Nezapomeňte na osvětlení.

Světlo v koupelně nemusí být jen jedno stropní. Zvažujte i zrcadlovou skříňku, která má osvětlení. Bude se vám jistě hodit.

Koupelna: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *