Kotel zapojený do vodovodního řadu: Kutil v Tachově se vyznamenal

Zapojení plynového kotle

I mistr tesař se samozřejmě někdy utne, nicméně zapojování plynového kotle do vodovodního řadu je poměrně zajímavou a netradiční záležitostí. Tento kousek se dnes povedl jednomu kutilovi na Tachovsku. Kutil se prostě spletl a omylem se mu podařilo zapojit plynový kotel do vodovodního řadu. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Pochopitelně, nic jiného asi následovat nemohlo.

Trubkami tekla voda

Kutilovi se podařilo připojit vodu z vodovodního řadu do trubky, jež slouží k přívodu plynu do plynového kotle. Třiapadesátiletý muž rekonstruující topení v jednom z bytů nacházejících se v Moravské ulici si zadělal na pořádné trable. Když chtěl napustit okruh, voda šla přímo do plynového potrubí.

94 odběratelů na suchu

Plynaři byli samozřejmě nuceni neprodleně odpojit plynovodní řad hned v sedmi domech v Tachově. bez dodávek plynu se tak ocitlo celkem 94 odběratelů. Voda se musela z potrubí logicky kompletně odčerpat a následně mohly být dodávky plynu opět obnoveny.

Celková škoda se bude ještě zkoumat

 A škoda, celkem by mělo jít o 35 000 korun. Počítat je ovšem zapotřebí s tím, že bude zapotřebí odborného vyjádření. Mimo jiné už ale policisté z Tachova zahájili úkony trestního řízení. Jedná se o podezření ze spáchání přečinu poškození a také ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, a to z nedbalosti

Zapojení plynového kotle: Zdroj náhledového ilustračního obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.