Kontrola střechy

Kontrola střechy se před zimou vyplatí

Už jste před zimou byli na střeše a kontrolovali její stav? Že ne? Pak je v případě sucha a minimálního větru nejvyšší čas. Střecha musí vydržet zimu bez jakékoli úhony, a tak se vyplatí na ni vylézt a podívat se, zdali jí něco nechybí. Pokud nevíte, co všechno byste měli podstupovat, jste na správné adrese. Pokusíme se vám podat základní informace o tom, co všechno je nutné brát v potaz. Prohlídka by měla být skutečně komplexní, a to se vším všudy.

Vizuální prohlídka na prvním místě

Základem celé kontroly je pochopitelně vizuální prohlídka střechy. Největší pozor byste měli dávat u valbové střechy v rozích a úžlabinách. Právě tady se nachází největší množství nečistot a pevných látek, které mohou být původci problémů. Typické je především zůstávání zbytků řezaných tašek. Dále můžete logicky spatřit také opadanou starší zvětralou maltu. V neposlední řadě si pečlivě překontrolujte, jestli nechybí některý z hřebenáčů. Ty musí být také všechny, jinak dojde k zatékání v této oblasti.

Žlaby a svody okapů

V každém případě zkontrolujte okapy. Jestliže jsou jejich části již rezavé, může dojít i k jejich proděravění. Optimální bude tyto části kompletně vyměnit. Při dešti těsnost svodů zkontrolujete naprosto dokonale. Vtékání vody vás na problémy samo upozorní. Rizikové jsou i plechové střechy, které disponují uchycením na vruty. Právě okolo nich mohou vznikat dírky, kolm nichž může bez problémů zatékat.

Mechy odstraňte

Nezapomeňte na odstranění mechů a jakýchkoli nečistot a pevných látek, jež jsou schopné se na střeše daného domu usídlit. Mnohdy bohatě postačí postříkání střechy za pomocí vysokotlakého čističe. Za několik málo minut můžete mít hotovo. Počítat jen musíte s tím, že bude nutné následny vyčistit okapy.

Další rady nabídne magazín bydlení.

Zdroj náhledového obrázku: obyvame.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *