Když protéká závěsné WC Geberit

Geberit

Vždy, když se porouchá záchod, je třeba hledat akutní řešení celé situace. I v případě, že ve vašem interiéru máte toalety dvě, rozhodně byste neměli na nic čekat. V současnosti již většina domácností má nejmodernější závěsné WC Geberit. To je totiž z hlediska mechanismu nejjednodušší, nejefektivnější a vzhledově také rozhodně nezklame. Tradičně se prodává závěsný záchod Geberit komplet se všemi důležitými součástmi. Pokud se ale Geberit pokazí, mohou nastat velké komplikace. V čem tedy nejčastější poruchy spočívají?

Vodní kámen jako úhlavní nepřítel

Nejčastější příčinou protékání Geberitu je bezesporu vodní kámen. Právě on se totiž postupně usazuje na površích jednotlivých komponentů a logicky jim začne hodně vadit při jejich chodu. Typické je hlavně jeho rozšíření v místě plováku. Ten se postupem času začne zasekávat a jeho chod bude velmi pomalý. Když se zasekne kompletně, bude nezbytné celý Geberit rozmontovat a plovák očistit. Pak bude opět plnit svou funkci a toaleta bude splachovat podle potřeby. Jak tedy Geberit rozmontovat a k plováku se dostat?

Jednoduchá demontáž

Tlačítka Geberitu jsou sice integrována ve zdi, nicméně jejich demontáž není nijak výrazně náročnou záležitostí. Stačí pouze směrem nahoru vysunout základní kryt celého mechanismu a pak pouhým hybem dvou plastových závitů odstranit celý rámeček. Následně dostanete ven kryt a k plováku se pohodlně dostanete. Pravda je ovšem taková, že v případě jiné poruchy bude nutné rozmontovat vše a také uzavřít hlavní přívod vody. Máte-li pouze zaseknutý plovák, přívod vody může zůstat zapnutý a nebude v tom žádný problém.

Kompletní čištění celého mechanismu

Jestliže budete chtít vyčistit kompletně celý mechanismus, pak se připravte na to, že bude nutné rozdělat Geberit se vším všudy a následně jej uložit do octové lázně. Mnohdy ale také není od věci ocet nalít přímo do nádržky a chvíli nesplachovat.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.