Opravy praček

Kdy se ještě vyplatí opravy praček

Situace, kdy se pokazí některý z domácích spotřebičů, je bezesporu velmi nepříjemná. Klasiku představuje zejména pokažená pračka. Právě na možnosti její opravy, respektive toho, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc, se budeme soustředit v následujících řádcích. Ne vždy se vyplatí oslovit člověka na slovo vzatého. Některé pračky je raději lepší nechat ekologicky zlikvidovat a pořídit zcela nový model. Podívejme se tedy na nejčastější doporučení.

Vodní kámen, to je prevít

Největším problémem u jakýchkoli modelů praček je vodní kámen. Začíná se usazovat již v momentu, kdy pračku napojíte na zdroj vody. Mnohé reklamy hovoří o tom, že je nutné nakoupit kvalitní značkové prostředky na odstranění vodního kamene. Bohatě vám ale postačí klasický ocet, který nalijete do míst, kam přijde aviváž a prací prostředek. Bez problémů se vám tak jen při půlhodinovém praní kámen začne odlupovat a postupně zmizí. Využít lze i služeb kyseliny citrónové, která je také schopna jej efektivně odstranit.

Modely starší 10 let vydrží více

Máte-li doma model pračky starší zhruba 10 let, můžete se spolehnout na to, že jeho oprava by nemusela být až tak složitá. Obecně se doporučuje nechat pračku až do momentu, kdy skutečně doslouží. Pokud je pouze hlučnější při provozu a poněkud méně ždímá, stále se vyplatí v ní prát. Za nový model totiž zaplatíte hodně peněz a zbytečně budete riskovat, že pračka v rychlém časovém odstupu doslouží. Spousta modelů je koncipována tak, že doslouží těsně po uplynutí záruční doby.

Na značce nezáleží

Konkrétní značka pračky není až tak důležitá. Obecně se hovoří o tom, že není vhodné nakupovat nejlevnější modely do 5 000 korun, které jsou konstruovány z materiálů nevalné kvality. Pozor se vyplatí dát na i na nejnovější modely značky Whirlpool, na něž prodejci upozorňují. Podobně jsou na tom ale i některé další značky nabízející nové modely.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *