ironing-1413631-1279×876

Jak vybrat žehlicí prkno

Žehlicí prkno je většinou nedílnou součástí každé domácnosti. Pokud i vy momentálně uvažujete o pořízení nového, měli byste brát v potaz hned několik aspektů. Rozhodně se nejedná pouze o cenu žehlicího prkna. Pokusme se tedy postupně odhalit, co je při volbě žehlicího prkna důležité. Společně se přesvědčíme o tom, že aspektů je hned několik.

Výška a plocha žehlicího prkna

V první řadě je třeba si rozmyslet, jaká bude výška prkna. V nabídce mnohých prodejců jsou dnes i prkna, která jsou výškově stavitelná. Sami si tak nastavíte výšku, která bude optimalizovaná dle výšky vaší postavy. Mnozí z nás si raději k žehlení sednou, což se vyřeší pohodlným snížením prkna na minimální výšku. Obecně platí, že byste měli při žehlení ve stoje mít narovnaná záda i tehdy, když dlaně položíte přímo na žehlicí plochu. U plochy prkna je třeba také popřemýšlet. Na Trhu lze najít žehlicí prkna s rozměry od 110 x 30 až do 140 x 40 centimetrů. Čím větší, tím logicky lepší.

Rošt jako samozřejmost

Při nákupu žehlicího prkna byste měli brát v potaz i to, jestli je jeho součástí rošt. Napařovací žehlička si jej rozhodně zaslouží. Zespoda může být pára pohodlně odvedena díky perforovanému drátěnému povrchu. Optimální je také žehlicí prkno s metalickou vrstvou, která umí odrazit teplo zpátky směrem k žehlenému prádlu.

Další důležité detaily

Velmi důležitá je pochopitelně i délka kabelu. Pokud máte k žehličce ještě praktický držák kabelu, není co řešit. Nebudete jej muset neustále motat a nehrozí jeho přepálení. Není od věci pořídit i speciální žáruvzdornou podložku, na kterou si budete moci žehličku jednoduše odložit. Odolá teplotám vyšším než 220 stupňů Celsia. Pořídit se takováto podložka dá za cenu okolo 300 korun. I samotné prkno lze volit poměrně levně. Na značce až tolik nezáleží.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *