OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kdy je nutné vložkování komínů

Když se rozhodnete pro otevření komínové klapky a dveří popelníku, může vám do místnosti během přikládání uniknout trocha kouře. Časem se vše může ještě zhoršovat, což je jasným důkazem toho, že již komín nemusí dostatečně táhnout. Musíte tak začít přemýšlet o jeho vyvločkování. V dobách minulých nebylo spalování v komínech žádným způsobem zákonně omezeno, a tak docházelo k tomu, že se komíny zanášely a vznikalo tak vyšší riziko požáru. Nová výstavba domů a rekonstrukce stávajících ale postupně přinášela inovace a nezbytnost komín čistit.

Nařízení vlády č. 91/2010 Sb.

Poměrně důležitý je v této problematice i fakt, že platí nařízení vlády č. 91/2010 Sb. pojednávající o bezpečnosti provozu komínů kouřovodů a různých spotřebičů paliv. Od 1. ledna 2011se tedy majitelé domů musí starat o bezpečnost používání svého komína a spalinových cest všeobecně. I díky tomuto faktu se kominíci již nemusejí bát, že by neměli co na práci. Vždy jednou za rok po topné sezoně byste je měli pozvat.

Kdy je třeba komín vložkovat

Podívejme se přehledně na to, kdy je zapotřebí komín vložkovat. Situací je hned několik a měli byste je bezpečně poznat.

–          špatný technický stav komínového průduchů

–          průměr průduchu nekoresponduje s parametry spotřebiče

–          přechod na jiný druh paliva

–          minimální tah komína

–          vložka už dosluhuje a končí její životnost

–          je cítit velmi silný zápach spalin

Flexibilní komínová vložka jako řešení

Zajímavou volbou je flexibilní komínová vložka. Výborná je hlavně u větších nestandardních průduchů. Vrchní límec a některé další součásti se musí mnohdy frézovat. Právě frézování je optimální pro zvýšení tahu komína. Musí jej ale doporučit odborník. Frézování je mnohem méně nákladnější, než by tomu bylo u bourání komína.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *