Narážení nerezových plechů

Kdy a jak řešit izolaci zdiva

Zadívali jste se na omítku vašeho domu a něco se vám nezdálo? Pokud jste na ní viděli jistou změnu barevnosti, respektive takzvané vlhkostní mapy, nejspíše máte co dočinění s vlhkostí zdiva. Jestliže se vám navíc v interiéru špatně dýchá, a to i přes časté větrání, situace je jednoznačná. Potíže nejspíše souvisejí s kapilárním vzlínáním zdiva. Za vším může také stát již zcela nefunkční izolace. Při zjištění takovýchto skutečností se vyplatí obrátit se na specializovanou firmu, která se o všechno postará. Naším tipem je Izolace a sanace vlhkých budov František Hróz. Právě její služby si představíme mnohem podrobněji.

Specialista na izolace zdiva

Zmiňovaná společnost disponuje vynikajícím vybavením a používá k izolaci zdiva hned několik postupů.

Narážení nerezových plechů spojených zámky

Tato technologie je charakteristická univerzální aplikací. Používá se u jakýchkoli objektů majících průběžnou spáru ve zdivu. Desky se pneumaticky zarážejí do zdiva, celková kvalita hydroizolace je nadstandardní. Samozřejmostí je expresní rychlost a stoprocentní účinnost.

Podřezání zdiva řetězovou pilou

Podřezání domu motorovou pilou patří mezi nejdostupnější technologie aplikované na objektech postavených z cihel. Poté, co je spára mezi cihlami prořezána, vkládá se do ní PE, PVC či sklolaminátová izolace, jejíž životnost se pohybuje až okolo 90 let.

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Diamantové lano se k podřezání zdiva používá většinou tehdy, když nelze aplikovat oba předchozí postupy. Hodí se pro jakékoli zdivo a umožňuje také vertikální řezání.

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Chemická injektáž zdiva

Díky chemické injektáži zdiva se dosáhne vnitřní vodoodpudivosti. Velkou výhodou této metody je doslova expresní postup a eliminace narušení statiky objektu.

Chemická injektáž zdiva

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Aktivní elektroosmóza

K aktivní elektroosmóze využívá společnost Izolace Hróz systémy BQM dryM® a BQM dryMECOnomy®. Jedná se v podstatě o vysoušení zdiva díky aktivní osmóze.

Co všechno se izolací zdiva vyřeší?

Samozřejmě se radikálně změní životní prostředí osob v objektu. Zmizí plísně, jež se tvořily, a vzduch bude mnohem lepší. Izolací zdiva se sníží náklady na vytápění objektu. V neposlední řadě se nebudete muset obávat o kvalitu zdí, které nebudou vlhkostí dál trpět.

Zdroj náhledového obrázku: izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *