Hrnce

Jednoduchý trik a hrnce budou opět jako nové

Čisté hrnce či pánve jsou základem pro přípravu jídel. Většinou se ale umyje jen horní část, která se používá, a na spodní se tak trochu zapomíná. Povrch bude za čas nepěkný, navíc s připálenými nečistotami. Dobrou zprávou však určitě je, že se také tenhle povrch dá docela jednoduše vyčistit.

Tip vyčistit kuchyňské nádobí rychle

Máme pro vás super tip, jak kuchyňské nádobí vyčistit jednoduše, rychle a za pár korun. Stačit vám k tomu budou věci, které pravděpodobně máte doma, a to:

  • jedlá soda,
  • 3% roztok peroxidu vodíku.

Ze všeho nejdříve nalijeme do skleněné nádoby ¼ šálku peroxidu a přidáme ¼ šálek jedlé sody. Z této naší směsi vymícháme hmotu, která bude mít konzistenci pasty.

Teď pastu naneseme na houbu a tou budeme přecházet po znečištěných místech. Působit necháme asi 10 minut, potom otřeme a opláchneme čistou vodou. Nezapomínejte pracovat v rukavicích.

Díky tomuhle domácímu prostředku dokážete odstranit špínu, mastnotu nebo připálené zbytky jednoduše a rychle.

Nádobí

Zdroj foto: Pixabay.com

Trik se solí

Máme tady další způsob, za jehož pomoci vyčistíte hrnce i bez použití chemie. To tak, že budou zářit jako nové. Vyčistíte i zapečenou mastnotu. Potřebovat budete jen sůl a citronovou šťávu.

Znečištěnou plochu pořádně posypte solí, potom polijte citronovou šťávou a působit nechte po dobu 4 hodin, aby se špína uvolnila. Dále použijte drsnou stranu houbičky, v nutném případě drátěnku a celý povrch vyčistěte co nejdůkladněji.

Tahle kombinace skvěle vyčistí mastnotu i z jiných povrchů. Hrnce budou znovu jako nové.

Zdroj foto: Pixabay.com

Co třeba taková lázeň v jedlé sodě?

Nasypte do velké mísy půl sklenice jedlé sody a zalijte ji horkou vodou. Pánev do ní vložte samozřejmě tak, aby voda nevytékala a aby byla namočená celá spodní část a také boční stěny.

Působit nechte několik minut a špínu potom vyčistěte drátěnkou. Proces opakujte podle potřeby. Místo vody můžete použít třeba kyselinu citronovou. Na jeden litr vody použijte pokaždé jednu čajovou lžičku kyseliny citronové.

Zdroj náhledové foto: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *