Jednoduché a funkční způsoby, jak se pomocí věcí v domácnosti zbavit zápachu z bot

Zapáchající boty rozhodně nejsou nic příjemného. Mnohdy jde o problém, který má hned několik různých příčin. Na vině mohou být neprodyšné boty, ale i ponožky z nevhodného materiálu. I tak je ale potřeba jednou za čas provést radikální čištění bot, během kterého se zaměříte i na jejich zápach. S jeho odstraněním či potlačením vám pomohou následující jednoduché rady. V podstatě vždy využijete běžně dostupné suroviny.

Použijte ocet

Každá chytrá hospodyňka už dávno ví, že ocet se v domácnosti rozhodně neztratí. Litrovou lahev pořídíte za pár korun, ale dokážete s ním kouzla v celé domácnosti. Kromě toho, že si ocet perfektně poradí se špínou a nečistotami od vodního kamene, má schopnost pohlcovat pachy. Do octa namočte kousek vaty nebo obyčejný vatový tamponek a otřete celý vnitřní povrch. Ocet pach pohltí a kromě toho bude fungovat jako jakási jemná dezinfekce, která se rozhodně nebude líbit případným bakteriím, které se v botách mohou vyskytovat.

Klasická sůl

Dalším způsobem, jak si poradit se zápachem z bot, je obyčejná kuchyňská sůl. Nejlepší volbou bude ta hrubozrnná, protože ji následně lépe vyndáte z bot. Postačí však i ta klasická jemnější. Sůl nasypte do bot a nechte ležet zhruba tři dny. Následně je nutné sůl pečlivě vyklepat. Zápach by ale měl být naprosto minimální.

Foto: Pixabay

Káva nebo čaj

Třetí možností, jak odstranit zápach z bot, je použití čaje nebo kávy. Nejlepší jsou sáčky zeleného nebo černého čaje. Před tím, než takový sáček vložíte do bot, pokapejte ho ještě pár kapkami vonného esenciálního oleje. Boty tak získají jemnou vůni, jakou budete chtít.

Aromatické bylinky

Skvělou službu při odstraňování zápachu z bot udělají také aromatické bylinky. Úplně nejlepší je jejich čerstvá varianta. Stačí snítku vložit do bot a nechat třeba přes noc. A když nemáte čerstvé bylinky, můžete použít ty sušené, jen je potřeba umístit je třeba do punčochy, aby se nerozsypaly všude po botách.

Zdroj: https://facedobra.com/diyevi-narodni-zasobi-yaki-shvidko-dopomozhut-pozbutisya-zapahu-iz-vzuttya/

Náhledové foto: Pixabay