Jedinečná domácí hnojiva pro rajčata

rajčata

Po zimě, kdy se teprve příroda probouzí, je zapotřebí našlápnout tím správným směrem a plodinám, na kterých nám záleží pomoci. Aby byla úroda bohatá a vše fungovalo tak, jak má, je zapotřebí jednak zajistit výsadbu včas a současně jí dodat potřebné živiny.

Rajčata jako hit českých zahrádkářů

Pěstování rajčat patří mezi oblíbené činnosti většiny českých zahrádkářů. Na popularitě rajčat se jistě pozitivně odráží i fakt, že pěstování není nikterak náročné, tedy pokud víte jak na to. Rajčata, která jsou oblíbenou pochoutkou i přísadou do řady pokrmů, je mimo jiné zapotřebí dostatečně hnojit.

Může to znít trochu překvapivě, ale jako hnojivo můžete použít i obyčejnou sodu a mýdlo, které zajistí základ dobré, ale také kvalitní úrody. Tohle fantastické, domácí hnojivo umí totiž skutečné zázraky. Jedlá soda je vynikající na hubení a likvidování škůdců, ale díky tomu funguje také jako dobré hnojivo pro rostliny. Půdu zajistí především před vlivy patogenů a také ustálí její PH. I kyselost půdy totiž významně ovlivňuje chuť tolik oblíbených rudých plodů rajčat. Mírná kyselost půdy zlepšuje i příjem živin z kvalitního substrátu.

rajčata

Foto: Pixabay

Příprava domácího hnojiva

Aby mohl tento proces ještě lépe fungovat, je třeba připravit si doma potřebný nálev, který budete na rajčata používat. Do nádoby nalijte pět litrů vody a přidejte nastrouhané přírodní mýdlo na prádlo, přibližně 300 g. Přisypte k tomu jednu lžíci jedlé sody, a kromě toho nalijte do nálevu ještě jednu lžíci slunečnicového oleje. To vše smíchejte dohromady a každé dva týdny aplikujte takto připravený roztok pomocí rozprašovače na vaše rajčata.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/rajcata-jedla-soda-mydlo-30000415.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.