cooking-2629028_640

Jakými způsoby můžete využít ocet

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Ocet je v českých domácnostech naprostá klasika, která se využívá především k vaření. Věděli jste ovšem, že díky svým skvělým vlastnostem pomůže i s dezinfekcí nebo odstrašováním hmyzu? Pokud ne, tento článek vám jistě otevře oči a začnete ocet využívat i k jiným účelům.

Ocet zlikviduje hned několik typů nečistot

Určitě si dokážete představit radost, kterou cítíte, když si do domácnosti pořídíte nové vybavení. O tom víc pak dokáže naštvat, když z nábytku nebo spotřebiče nejde odstranit cenovka bez toho, aniž by drobné zbytky nezůstaly. Právě ocet vám v tomto směru prokáže medvědí službu. Stačí kapka nanesená na hadřík a nečistoty zmizí rychlostí blesku.

Ocet si dokáže poradit i s likvidací vodního kamene. Proto jej můžete čas od času nalít do rychlovarné konvice a nechat vyvařit. Stejně tak se vyplatí přidat dvě lžíce octa do pračky. S odstraněním vodního kamene si ocet poradí i v případě keramických obkladů v koupelně.

Koupelna je vlhkou místností, kde často dochází k výskytu plísní. Jejich likvidaci lze samozřejmě provést za pomoci chemických přípravků, nicméně proč utrácet zbytečné peníze, když ocet vykoná stejně kvalitní službu.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Díky octu se bude vaše domácnost lesknout čistotou

Mastnotu, která na sporáku, digestroři, obkladech nebo uvnitř trouby zůstává při vaření, lze jen těžko odstranit. Ocet nanesený na houbičce si však poradí i s tímto typem nečistoty. Vybavení navíc dodává potřebný lesk. Není na škodu jej použít i na mytí podlahy nebo oken. V obou případech budete s výsledkem naprosto spokojeni. Svým aromatem navíc odpuzuje mravence, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Úplně na závěr ještě dodejme, že díky octu můžete odstranit zápach z odtoku umyvadla nebo dřezu, který stačí propláchnout jedním šálkem této látky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *